.st0{fill:#FFFFFF;}

Klik povinné pojištění vozidel – smlouva pojištění 

 19 března, 2017

katka.martinova

Ohodnotit

Povinné ručení si v dnešní uspěchané době můžete sjednat z pohodlí vašeho domova, bez otravného papírování. Jak na levné povinné ručení? Portál Klik.cz vám pomůže najít optimální povinné ručení pro váš vůz. Pojďte se s námi podívat na to, jak lze na povinném ručení ještě více ušetřit a zároveň předejít problémům týkajících se řešení následků dopravních nehod, které vám mohou v opačném případě značně zkomplikovat život.

Co je povinné ručení?

Zákonné pojištění odpovědnosti vozidel je u nás známo spíše jako povinné ručení. Takové pojištění musí mít podle zákona každé vozidlo, které se pohybuje na pozemní komunikaci. Povinné ručení se vztahuje na škody, které svým vozidlem způsobíte třetím osobám. V tomto případě je důležité dbát na dostatečně vysoké limity plnění, jak se dozvíte dále. Škody na vašem vozidle kryje naopak havarijní pojištění, které by mělo povinné ručení vždy doplňovat. Jedině tak se dočkáte náhrady škody na vašem vozidle v případě, že způsobíte dopravní nehodu.Klik povinné pojištění vozidel

Povinné ručení snadno a rychle

Společnost Klikpojisteni.cz je nedocenitelným nástrojem nejen pro řidiče. Můžete si zde sjednat samozřejmě povinné ručení a havarijní pojištění, ale nechybí ani pojištění domácnosti, pojištění odpovědnosti a cestovní pojištění.

Licence pojišťovacího makléře udělaná Českou národní bankou je zárukou solidního jednání. Důkazem je i více než čtvrt milionu uzavřených pojistných smluv. A kdo za tím vším stojí? Zhruba šedesátičlenný tým pojistných specialistů, kteří pro zákazníky dennodenně vytváří kalkulace a radí jim s jakýmikoliv problémy. Samozřejmostí je také jejich pravidelné školení.

Rychlá doba si žádá rychlá a efektivní řešení. To zaručuje možnost sjednat si povinné ručení online, bez návštěvy pojišťovny. Sami budete překvapeni, jak je vyřízení povinného ručení rychlé a jednoduché.

Po vyplnění základních informací o vašem voze v rámci jednoduchého formuláře. Následně získáte přehled nabídek povinného ručení většiny pojišťoven působících na tuzemském trhu. Jestliže si nejste jisti některými údaji, můžete se pokusit danou hodnotu odhadnout a upřesnit ji později.

Doklad o povinném ručení, tedy takzvanou zelenou kartu obdržíte obratem prostřednictvím emailu. Neprodleně vám bude zelená karta doručena také poštou. Jedná se o dočasnou zelenou kartu, která má většinou platnost dva měsíce. Po úhradě platby za povinné ručení obdržíte trvalou zelenou kartu, která má samozřejmě platnost po dobu jednoho kalendářního roku.

Online sjednání povinného ručení nevyžaduje žádné další podepisování smlouvy a její následné odeslání. Souhlas s obdrženou smlouvou vyjádříte tak, že zaplatíte pojistné ve stanovené lhůtě.

Jestliže se rozhodnete založit si nové povinné ručení, nezapomeňte vypovědět stávající pojistku, abyste se vyvarovali případných nepříjemností. I v tomto případě se výpověď pojištění řídí zákonem.

Na počítačové obrazovce budete mít během chvilky kompletní přehled nabídek povinného ručení na základě vámi zadaných parametrů. Nespornou výhodou, které využívá stále více lidí, je možnost sjednat si pojištění nejen telefonicky nebo prostřednictvím počítače, ale také přes mobil.

Co ovlivňuje cenu povinného ručení?

Na výslednou cenu povinného ručení má vliv řada faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří:

 • výkon nebo objem motoru,
 • adresa trvalého bydliště,
 • věk osoby, která sjednává pojištění,
 • bonusové měsíce (určují, jestli jste dobrý řidič).

Tím však výčet faktorů, které mohou ovlivnit konečnou cenu povinného ručení, nekončí. Některé pojišťovací společnosti berou při jeho výpočtu v úvahu také model a značku vozu. Podstatnou roli může hrát také druh paliva, hmotnost vozidla a počet sedadel. Jistý vliv může mít také datum první registrace vozu a skutečnost, zda je majitelem vozu fyzická osoba nebo podnikatel.

Co se týče užití vozu, standardně se odlišuje běžné užití a užití za účelem provozování taxislužby, které je pochopitelně mnohem dražší.

Jestliže nevíte, jaké jsou vaše bonusy z předešlého pojištění, lze je velmi snadno zjistit. Získané bonusy lze navíc převést a zahrnout a zohlednit v novém pojištění.Klik povinné pojištění vozidel

Co obsahuje smlouva o povinném pojištění vozidel?

Kromě obecných ustanovení smlouva o povinném ručení obsahuje následující náležitosti a informace:

 • Základní informace o pojištění jako finanční službě a pojistné smlouvě
 • Rozsah pojištění a způsoby poskytnutí finanční služby
 • Způsob uzavření pojistné smlouvy
 • Doba platnosti a minimální délka trvání pojistné smlouvy
 • Pojistné (informace o výši pojistného, včetně daní a poplatků)
 • Forma a místo oznámení škodné události
 • Ukončení pojistné smlouvy, včetně práv na odstoupení od smlouvy
 • Ostatní otázky týkající se pojistných smluv (kontakt pro vyřizování stížností, informace ohledně garančních fondů apod.)

Jaké by měly být limity pojistného plnění?

Při sjednávání povinného ručení není vhodné brát ohled pouze na konečnou cenu. Velmi podstatným aspektem jsou také limity pojistného plnění. Minimální výše limitu je v případě povinného ručení stanovena na 35 milionů korun. Tato částka může být v případě vámi způsobené nehody vyplacena třetí straně, která byla poškozena. Přesto je však vhodné vybrat si takové povinné ručení, které zahrnuje vyšší limity plnění, například ve výši 50, 80 nebo dokonce 100 a více milionů korun. Na první pohled se to může jevit jako poněkud přemrštěná částka, ale opak je pravdou. V případě autonehod čítajících více vozidel může celková škoda narůst do astronomických hodnot… Při hodnocení jednotlivých nabídek povinného ručení pamatujte na to, že není adekvátní srovnávat povinná ručení se zcela odlišnými limity plnění.

Povinné ručení se od havarijního pojištění liší v tom, že nevyžaduje žádnou spoluúčast. Vzhledem k tomu, že jej pojišťovna nevyplácí tomu, kdo jej sjednal, ale poškozené třetí straně, je to zcela logické. Naopak v případě havarijního pojištění je možné díky spoluúčasti snížit celkovou pojistnou částku.

Jak jinak najít levné povinné ručení?

Služba ePojisteni.cz je oblíbeným nástrojem k nalezení nejlepší ceny povinného ručení na základě konkrétních parametrů. Během pár minut vám portál nabídne přehledné srovnání nabídek většiny pojišťoven. V rámci srovnání však najdete i nižší nabídky, než jaké by se vám dostaly přímo u pojišťovny. Ušetřené prostředky můžete využít mnohem efektivněji, například v rámci pojištění náhrady škody či cestovního pojištění. Takto budete dokonale připraveni na všechny eventuality, se kterými se při vašich cestách můžete setkat. Nedocenitelný je však zejména bezplatný právní servis, který vám ušetří nejen spoustu času, ale i nenadálé finanční náklady. Při porovnávání jednotlivých nabídek se vždy řiďte nejen cenou, ale také obsahem dalších připojištění, která jsou v dnešní době takřka nepostradatelná. Velmi užitečné jsou asistenční služby, pojištění zavazadel, úrazové pojištění řidiče, pojištění čelního sklad a podobně.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}