.st0{fill:#FFFFFF;}

Kde sehnat nejvýhodnější povinné ručení pro vozy Audi 

 2 března, 2020

Jana Vochková

Ohodnotit

Povinnost odpovědnosti za škodu provází každého řidiče, ať už se jedná o úplného začátečníka nebo zkušeného řidiče z povolání. Platit povinné ručení je zkrátka povinnost, která je dána zákonem. Každé povinné ručení se vztahuje k jednomu vozidlo, které má platné registrační značky, technický průkaz a je užíváno na pozemní komunikaci (pole je z toho zákona vyjmuto, jestliže se na něj nepotřebujete dostat přes žádnou silnici, můžete jezdit i bez povinného ručení). Pojistka je také neodmyslitelně spjatá s osobou, která ji založila, tato osoba může být zároveň pojistník a majitel nebo jen majitel vozidla, přičemž pojistník je jiná osoba. Většina mladých si nechává povinné ručení napsat na své rodiče, aby ho měli levnější.

Čím je povinné ručení na Audi odlišné

Většina si jistě stejně jako já řekne: „Proč by mělo být povinné ručení na Audi odlišné od jiných vozidel?“ Audi je celosvětově uznávaná značka Německa, jedná se o automobil, který má nejen krásný vzhled, ale také výborné jízdní vlastnosti, vybrat si můžete z mnoho druhů vozidel včetně sporťáků.

Historie společnosti Audi

Audi je jednou z předních a zároveň nejstarších výrobců vozidel. Založení společnosti bylo na začátku 20. století, kdy byly dohromady propojeny čtyři jednotlivé automobilky, díky čemuž vznikl znak vozidel auto – čtyři kruhy. Jako společnost s nejvíce zkušenostmi také jako první představila vozidlo, které má stálý pohon na všech kolech, do té doby to bylo zvykem jen u nákladního vozidla. Společnost Audi je součástí koncernu značky Volkswagen, přičemž součástí koncernu jsou i značky osobních vozidel – Seat, Škoda, Bentley, Bugatti a Porsche. Pokud budete potřebovat své vozidlo Audi opravit, náhradní díly z těchto vozidel by měly být stejné. I přesto si společnost zakládá vlastní prestiž, takže má vlastní náhradní díly, které nejsou možné zaměnit za jiné nebo je lze zaměnit, ale s menší kvalitou.

povinné ručení Audi

Pojistku si můžete sjednat stejně jako kdokoli jiný, zde žádná výjimka není, stále se jedná o běžné vozidlo, které se užívá k provozu, ať už rodinou nebo podnikateli. Milovníci značky Audi se mohou stát členy AUDIKLUBU, který vám přináší nesporné výhody převážně při sjednávání povinného a havarijního pojištění. Jedná se totiž o obchodního partnera pojišťovny Allianz, která tedy svým klientům nabízí jedny z nejlepších podmínek k pojistce na celém trhu. I přesto si však prohlédněte více nabídek, než na nějakou kývnete.

Příklad – Od doby, kdy jsem získala řidičské oprávnění, jsem si prošla mnoha auty a tedy i různými pojišťovnami, kde jsem si povinné ručení sjednávala. Na všechny vozy jsem si vždy psala povinné ručení na sebe, bylo mi jasné, že jsem stále rizikový řidič, takže vše bude dražší, ale od samého počátku jsem měla možnost vyjíždět si vlastní bonusové body. Když jsem vyhlídla vůz Audi, byla jsem nadšená a bylo mi jasné, že toto auto bude chtít. Veliké překvapení bylo, když jsem si chtěla sjednat povinné ručení a ceny byly poměrně vysoké, bylo mi jasné, že auto má větší výkon, ale že budu platit i za značku pro mě bylo překvapení. Každý řidič auta této značky je totiž už z podstaty rizikový, protože z průzkumů vyplývá, že nejvíce havarují vozy značky BMW, Mercedes a také Audi.

Vybrala jsem si vůz Audi Q7, potřebovala jsem nějaké rodinné vozidlo, kam by se vešly dvě autosedačky a veliký kočár do kufru. Je mi 28 let, vůz užívám pouze k osobním účelům a v minulosti jsem neměla žádnou pojistnou událost. Preferovala jsem také větší pojistné plnění.

Direct pojišťovna – pojistné plnění je 150 milionů, cena vyšla na 5 611 Kč za rok. Zatímco jiné povinné ručení hradí jen úrazové pojištění všech spolucestujících, Direct garantuje úrazové pojištění i řidiči vozu. Jsou kryty i menší opravy – vybitá baterie nebo ztracené klíče a to do výše 3 000 Kč.

Allianz – pojistné plnění je taktéž do výše 150 milionů a celková cena pojištění je 8 574 Kč. Tato nabídka mě velice zaujala, protože nejen že vysoké pojistné plnění pokryje škody i  zahraničí, ale zároveň mi pojišťovna zapůjčí až na 13 dní náhradní vozidlo zcela zdarma. Další předností je cena za ujeté kilometry, cena tedy záleží na tom, jak moc cestujete. Pojišťovna taktéž nabízí úrazové pojištění i pro řidiče a nabízí svým klientům balíček, který je kryje pojistné události na střed se zvěří, odcizení vozidla nebo i poškození kabelů zvěří, částečně tedy nabízí i body z havarijního pojištění, což je parádní.

Generali ČP – jedná se o povinné ručení, které je již o dost dražší, cena je 14 020 Kč. Aby se pojišťovna na trhu s touto cenou udržela, nabízí své originální přednosti v podobě zajištění komunikace v případě nehody, za vás dořeší veškerou dokumentaci a vyjednají peníze. Zároveň velikou předností této pojišťovny je nenavýšení pojistného v případě nehody. Jestliže zaviníte nějakou první nehodu, nebudete muset platit nic navíc, máte možnost jednoho přešlapu.

Pokud bych vybrala nejnižší pojistné plnění 35 milionů Kč, které je povinné, dostala bych se na následující ceny.

AXA Standard – cena je 2 280 Kč a kryje pouze základní možnosti, v případě píchnutí pneumatiky vám však pojišťovna nabídne asistenční službu a náhradní kolo zcela zdarma.

Allianz – cena za povinné ručení činí 4 975 Kč a kryje finanční výlohy spojené s opravou a finančním vyrovnáním třetí osoby. Opět platí pravidlo, čím méně jezdíte, tím méně platíte.

Česká podnikatelská pojišťovna – povinné ručení vám za cenu 5 450 Kč zajistí základní krytí v případě nehody třetí osobě, plus máte garantované základní asistenční služby jako je vybitá baterie nebo prázdná nádrž.

Všechny pojišťovny nabízí různé frekvence placení, můžete buď zaplatit celou pojistku najednou (tedy 1x ročně), nebo čtvrtletně, pololetně a dokonce i měsíčně. I přesto, že se častější placení zdá výhodnější, protože budete platit menší dávky, které se z výplaty lépe utáhnout, ve finále tato varianta nevyjde výhodně, ročně přeplatíte v řádu stovek někdy i tisíců.

Havarijní pojištění

Povinné ručení jde neodmyslitelně ruku v ruce s havarijním pojištěním. Jedná se taktéž o pojištění, které kryje finanční výlohy spojené s vozidlem v případě dopravní nehody, avšak trošku jinak. Povinné ručení je spjaté s vozidlem cizí osoby, havarijní pojištění zase pokrývá vaše vozidlo. Havarijní pojištění není zákonem dané, takže každý, kdo chce ušetřit a neplatit „zbytečně“, má sjednané pouze pojištění odpovědnosti za škodu. Havarijní pojištění však nezavrhujte, obzvláště tehdy, jestli si chcete sjednat pořídit zcela nové vozidlo, jehož pořizovací cena je vysoká a oprava by dosahovala desetitisíc. Obě pojištění jsou závislé na druhu a užívání vozidla, ale také na vašem věku, cena havarijního pojištění se ještě dělí podle ceny vašeho vozu, čím je cena vyšší, tím musí být i vyšší pojistka, budete tedy platit mnohem více.

Porovnávání pojištění

Abyste si ušetřili čas a hlavně nervy s běháním po pojišťovnách, můžete si ceny srovnat na internetu. Zadáte jen požadované parametry a můžete se podívat na jednotlivé nabídky. Na internetovém srovnávači Epojištění máte srovnání během několika minut a pojistku si můžete sjednat online a levněji. Nebuďte příliš upnutý na ceny, které jsou na srovnávači uvedené, protože bývá jen orientační, po zadání údajů se vám ozve pojišťovák, který nabídne pojistku, která vám bude „šita přímo vám na míru“.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}