.st0{fill:#FFFFFF;}

Kalkulačky pojistek na auto 

 3 října, 2016

Jana Vochková

4.6/5

Jako majitele vozu vás každý rok čeká ne zcela příjemná povinnost zatěžující zejména rodinný rozpočet. Ano, jedná se o platbu povinného pojištění vozu.

Co je to povinné ručení?

Pojištění vozidla, takzvané povinné ručení, je dáno zákonem a musí jej platit každý majitel nebo spolumajitel vozidla. Pojistkou je tak zaručena náhrada škod, které může řidič na cestách způsobit. Pokud řidič nemá sjednané povinné ručení, hrozí mu pokuta několik desítek korun, v krajním případě i odebrání řidičského oprávnění. Pojišťovna při správném sjednání této pojistky garantuje uhrazení škody na zdraví, a to včetně úmrtí, i škody na majetku. Dobré je však věnovat velkou pozornost pojistným podmínkám, které se mohou u jednotlivých pojišťoven lišit. Pojistná ochrana se vztahuje nejen na majitele vozu, ale i na osobu, která v době nehody automobil řídila.

kalkulátory pojištění auta

Co je to havarijní pojištění?

Dalším důležitým, ne však povinným, typem pojištění je havarijní pojištění. I když není dáno zákonem, je důležité jeho sjednání důkladně zvážit. Tento typ pojistky slouží k ochraně vozidla před škodami vzniklými následkem přírodních živlů, vandalismu, odcizení nebo havárie. Při dopravní nehodě jsou díky havarijnímu pojištění kryty škody na vlastním automobilu. Pokud však nehodu zaviní druhá osoba, jsou škody kryty z povinného ručení viníka nehody.

Jak ušetřit a rychle sjednat pojištění?

Pokud se vám při pohledu na zrovna příchozí složenku zamotá hlava, je načase zjistit, jestli nabídka vaší pojišťovny je opravdu ta nejlepší. Jsou dvě možnosti jak to zjistit. Můžete hodiny stát fronty na pobočkách nebo v pohodlí domova během několika minut porovnat nabídky na českém trhu. Využijte běžně dostupné online kalkulačky a srovnávače cen a nabídek a ušetřete i několik tisíc korun. Zde je přehled nejužívanějších a nejlépe hodnocených kalkulaček.

epojisteni.cz

Klienty velice oblíbená online služba pro sjednání pojištění. Jedná se o nejsilnější a nejvýznamnější portál poskytující online pojištění.  Makléři zde slibují a garantují nejlevnější pojištění na českém trhu. Ceny pojištění se zde pohybují na hranici nejvýhodnějších nabídek pojišťoven a to včetně slev a bonusů. Klienti velice kladně hodnotí rychlost uzavření nové smlouvy a velice kvalitní klientský servis. Při sjednání pojištění vašeho vozu získáte ihned zelenou kartu e-mailem, poštou ji obdržíte druhý den. Jednání makléřů je velice vstřícné, o čem svědčí také to, že pokud se zrovna nedovoláte na zákaznickou linku, pracovník vám obratem zdarma zavolá zpět. Zákaznická linka je navíc k dispozici sedm dní v týdnu. Při sjednání pojištění vozidla získáte drobný dárek v podobě stokorunové poukázky na nákupní portál Mall.cz a zároveň získáte zdarma tým právníků, kteří pro vás vymůžou odškodnění při autonehodě. Během dvou minut zde získáte přehled o nejlevnějším pojištění osmi českých pojišťoven. Jediná nevýhoda tohoto portálu je absence mobilních aplikací.

Top-pojisteni.cz

O oblíbenosti této online kalkulačky svědčí hodnocení uživatelů, kteří jsou s dostupnými službami velice spokojeni. Jedná se o společnost, která si na trhu vybudovala své jméno a od roku 2005 je prvním online srovnávačem povinného ručení. Služba slibuje nejrychlejší srovnání cen povinného ručení i havarijního pojištění. Mezi hlavní výhody patří zejména dostupnost informací od 11 českých pojišťoven, takže klient má maximální přehled o nabídkách a cenách na českém trhu. Pokud si právě zde vyberete to, co vás zaujme, uzavření smlouvy trvá pouze 5 minut, a to bez zbytečného běhání a zdlouhavého vyřizování. S využitím top-pojištění.cz ušetříte podobně jako již 85 % klientů. Klientům je k dispozici profil každé pojišťovny, kde se mohou dozvědět základní informace, ceny tarifů i pojistné podmínky. Velice kladně je hodnocena rychlost sjednání nové smlouvy, přehlednost dostupných nabídek a dostatek informací ze strany makléřů. Obecně lze říci, že tato kalkulačka je klienty hodnocena jako vynikající.

Porovnej24.cz

Na tomto online portále je možné porovnat ceny českých pojišťoven velice snadno a rychle. Jedná se o online portál poskytující komplexní služby a produkty. Klient si zde může sjednat pojištění, spoření, dodavatele energií, hypotéky a půjčky, kreditní karty nebo levné volání. Makléři garantují úsporu až několik tisíc korun, průměrně však 2100 Kč ročně. Velkou výhodou je také garance vrácení peněz a licence od ČNB. V pohodlí domova si můžete porovnat nabídky 11 českých pojišťoven. Zákaznická linka funguje každý pracovní den a pracovníci rádi a ochotně poradí nebo poskytnou potřebné informace. Po sjednání pojištění vozidla je vám okamžitě e-mailem zaslána zelená karta, originál poštou následující den.

Auto.infipo.cz

Tento online portál pro srovnání cen povinného ručení spolupracuje s osmi českými pojišťovnami a přináší tak přehled o nejlevnějších nabídkách. Služba garantuje úsporu i několik tisíc korun, jako je tomu u 70 % klientů a navíc jako extra dárek obdržíte 25% slevu u vybrané pojišťovny.  Navíc k povinnému ručení získáte zdarma odškodnění po autonehodě. Při sjednání povinného ručení obdržíte obratem zelenou kartu e-mailem, následně originál poštou.

Nevýhodou této online kalkulačky je možnost porovnat a sjednat pouze povinné ručení, ostatní typy pojištění vozidla k dispozici nejsou. Nedostatky najdeme také v tom, že klientům není k dispozici profil jednotlivých pojišťoven.

Klikpojisteni.cz

Jedná se o poměrně mladou společnost, která na českém trhu působí od roku 2011. Mezi hlavní produkty, které nabízí, patří povinné ručení, havarijní pojištění, cestovní pojištění a pojištění domácnosti.

Online portál klikpojisteni.cz nabízí rozsáhlé porovnání nabídek povinného ručení i havarijního pojištění od 14 největších pojišťoven na českém trhu. Během pár minut máte přehled přímo na obrazovce počítače nebo mobilu. Pracovníci garantují nejlevnější ceny pro dobré řidiče a akční ceny, které jsou každý den nabízeny v call centru. S využitím této služby jsou zákazníci velice spokojeni a daří se jim ušetřit i několik tisíc korun. Ze statistik vyplývá, že se podařilo ušetřit 85 % zákazníků. Zákaznický servis je na vysoké úrovni. Při sjednání povinného ručení ihned obdržíte zelenou kartu a můžete okamžitě vyjet na silnice.

Velkou výhodou je poměrně dlouhá pracovní doba call centra a zpětné zavolání na vaše telefonní číslo. Nevýhodu lze spatřit v poměrně krátkém působení na trhu.

Srovnator.cz

Internetový portál srovnator.cz je jeden z průkopníků pojištění motorových vozidel. V současnosti spolupracuje s 15 pojišťovnami a nabízí sjednání povinného ručení, havarijního pojištění, pojištění řidiče, cestovní pojištění nebo pojištění domácnosti. Na trh s online pojištěním vstoupil v roce 1999 a od té dob si vybudoval své místo a tradici na českém trhu. V roce 2000 byl spuštěn první internetový portál.

Velkou výhodo portálu je velice dlouhá pracovní doba klientského centra, které funguje také o víkendu a to až do pozdních večerních hodin. Na jednom místě zde získáte absolutní přehled nabídek od 12 největších pojišťoven. Po sjednání povinného ručení je obratem zaslána zelená karta prostřednictvím e-mailu. Portál dále garantuje nejnižší ceny nabídek a navíc 45% slevu. Klienti spatřují jako hlavní nevýhodu nemožnost platit kreditní kartou.

Srovnejto.cz

Internetový portál fungující na trhu od roku 2010 nabízí okamžitý přehled cen povinného ručení i havarijního pojištění během dvou minut. Klient si tak udělá ucelený přehled o nabídkách 14 největších českých pojišťoven a zároveň si vybere nejlevnější nabídku, která bude okamžitě zprostředkována. Klientům je zde garantována úspora 70% úspora financí.

Informace a osobní údaje, které zde klient uvede, jsou zcela v bezpečí, protože portál využívá podobného šifrování jako například internetové bankovnictví. Klientům jsou k dispozici licencovaní pojišťovací agenti a makléři. Nevýhodou je poměrně úzká nabídka produktů, protože portál poskytuje sjednání povinného ručení, havarijního pojištění, cestovní pojištění a pojištění domácnosti.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}