.st0{fill:#FFFFFF;}

Kalkulačka povinného ručení 

 13 června, 2016

Jana Vochková

Ohodnotit

Spotíte se vždy, když vám přijde složenka od pojišťovny? Říkáte si, že platíte příliš mnoho? Povinné ručení se samozřejmě platit musí, ale mnoho z nás může ušetřit i tisíce ročně. A vše se dá zvládnout z pohodlí domova přes internet a telefon. Pojďme se společně podívat na kalkulačky povinného ručení.

Kalkulačky vládnou

Lákají nás v reklamách, přesto jsou k nim lidi často nedůvěřiví. Opravdu nám dokáží ušetřit takové peníze, a nebo je to jen další z mnoha byznysů, jak okrádat lidi?

Jejich reklamy většinou zní:

 • srovnání cen u všech pojišťoven
 • dokážeme ušetřit až 70 %
 • je to rychlé a jednoduché
 • vše z pohodlí domova

Kalkulačky jsou tu od toho, abychom zapsali pár údajů a během pár sekund věděli, kde zaplatíme jakou částku povinného ručení. Jelikož se jedná o srovnání všech pojišťoven, věřte, že rozdíly jsou někdy opravdu velké. Krok za krokem se podíváme, co nás čeká a nemine. A nebojte se, zvládne to i počítačový laik.

Naše, vaše údaje

V internetovém prohlížeči si zadáme adresu www.epojisteni.cz. Na internetové stránce se lehce zorientujeme a dáme samozřejmě spočítat povinné ručení. Teď už nás bude čekat jen vyplňování. Samozřejmostí jsou údaje o vlastníkovi vozidla, adresa, telefon a emailová adresa, kam vám zašlou nabídku pro vaše auto. Dále nás čeká typ auta a motorizace. Pro ty, kteří se v autech moc nevyznají, doporučuji si vzít malý technický průkaz.

Pak jsou tu nepovinné údaje – SPZ, rok výroby, orientační cena a bonusy.

 • bonusy za počet měsíců pojištění
 • bonusy za počet pojistných událostí

Pokud jste nikdy neměli žádnou nehodu, dokáží nám tyto bonusy ušetřit dost peněz. Před každou uzavřenou smlouvou o povinném ručení, je nutnost s tímto počítat.

Jestliže si nejste v něčem opravdu jistí, raději nevyplňujte. Operátoři s vámi poté tyto údaje upřesní. Máme hotovo, stačí kliknout na vypočítat a kouknout na všechny nabídky pro naše autíčko.

Nabídky vyjedou od nejlevnějších po nejdražší a napravo můžeme vidět, která pojišťovna nám tuto cenu nabízí. Jistě nechybí ani sleva a částka, kterou můžeme ušetřit. Ovšem ceny se neliší jen kvůli pojišťovnám. Můžeme si všimnout, že ne všude jsou stejné limity plnění. Někde jsou v ceně zahrnuty např. srážky se zvěří, asistence při nehodě aj. I tyto věci je nutno promyslet. Ne vždy se vyplatí volit za každou cenu nejlevnější řešení.

Pokud jsme si vybrali pojištění pro nás na míru, klikneme na něj a poté nás čeká další vyplňování. Opravdu není nutnost vyplnit vše, automaticky jsme se dostali do systému a zanedlouho nás bude čekat telefon.

Hlavně mluvit

Operátoři z těchto stránek jsou obvykle ochotní a milí. Snaží se nám poradit a pomoci při výběru pojištění. Rozhodně nekývněte hned na první nabídku. Ptejte se, jaké má pojištění výhody a nevýhody. Operátoři jsou na to školeni, měli by si poradit s jakoukoliv otázkou.

Když se začnete ztrácet, vezměte si raději papír, tužku a vše si pečlivě zaznamenávejte. Přemýšlejte, jak často jezdíte, zda někoho vozíte a podobně. Pokud například jezdíte jen po městě, rozhodně se vám nevyplatí připojištění na srážku se zvěří.

Čelní okno by mělo být základem. Ať jezdíme kdekoliv, vždy se nám může do cesty připlést kamínek. Věřte, že toto připojištění není zase tak drahé, přesto se určitě vyplatí.

Vybrali jsme si, teď už jen stačí dohodnout splátky a tímto pro nás vše končí. Už jen čekáme na email, kam nám dorazí zelená karta, smlouva a složenka. Pokud složenku zaplatíme v daném termínu, poštou nám dorazí originál zelené karty. Jestliže nezaplatíme, pojištění automaticky zanikne.

Oční kontakt

Sice máme vše z pohodlí domova, nikam nemusíme chodit. Řešíme vše přes telefon a počítač. Pro někoho plus, pro někoho mínus.

Někdy je opravdu lepší vše vyřešit osobní schůzkou. Není nad to, mluvit s osobou z očí do očí. Po telefonu můžeme být zbrklí a spoustu věcí si neuvědomíme. Pokud budeme mít někoho milého a ochotného, je to tím lepší.

Smlouvu dostaneme rovnou a můžeme si vše přečíst černé na bílém. Pro někoho jsou tedy osobní schůzky daleko lepší a přednější. Proto si raději rozhodněte sami, zda jste dobrý jednatel po telefonu.

Kalkulačka povinného ručení

Šetřit se musí

Zůstává zde ještě otázka, zda sliby, že ušetříme peníze, je opravdu reálná. Sami mezi nabídkami uvidíme, kolik lze platit u jiných pojišťoven. Ovšem musíme si uvědomit, že ne každá pojišťovna má stejně dobré jednání. Občas některé pojišťovny rády berou peníze, ale pokud se něco stane, nerady něco řeší. Okoukněte různé diskuze na internetu a dozvíte se, že v některých případech se opravdu vyplatí si připlatit.

V potaz se také musí brát, za co vlastně budeme platit. Jak už jsme psali, jsou různé limity plnění a připojištění. Jestliže budeme mít menší limit a žádné připojištění, je nám jasné, že budeme platit daleko méně.

Je pravda, že některé pojišťovny nám nabízejí nesmyslné věci a pak se nestačíme divit, kolik bychom vlastně ušetřili. Takže ano, opravdu se dá ušetřit.

Vše v jednom 

Kalkulačka povinného ručení od Epojisteni.cz je jednoduchá, rychlá a bezplatná. Stačí zadat pár údajů a přesně se dozvíte, kolik ušetříte. Operátoři se ozvou obvykle do hodiny a vše se nám pokusí vysvětlit a pomoci nám s výběrem.

Nenabízí se jen povinné ručení. Je možnost si spočítat například havarijní pojištění, cestovní pojištění nebo pojištění domova.

A jaké to má pro nás výhody a nevýhody?

Výhody:  

 • řešíme vše jen z domova
 • reálná šance ušetřit
 • uvidíme částky všech pojišťoven a možností si vybrat

Nevýhody:

 • nejedná se o osobní schůzku
 • nejlevnější pojištění má většinou malý limit plnění a skoro žádné připojištění

Je jen na vás, zda se vám to zdá výhodné či nikoliv. Nevýhody k tomu nejsou nijak odstrašující, pro někoho ovšem zásadní.

Je samozřejmě rozdíl, pokud se pojistíme rovnou na nové auto. Pak je to vše rychlé a jednoduché.

Jestliže pojištění už máme, bude potřeba domluva se starou pojišťovnou, kde budeme muset podat písemnou výpověď.

Není nad věcí si zavolat do své pojišťovny a prodiskutovat a nimi své pojištění. Některé zbytečnosti odebrat a pokusit se snížit co nejvíce splátky.

Tyto stránky byly navrženy přesně pro lidi dnešní doby. Jsme stále pracovně vytíženi a už nám nezbývá čas, cokoliv jiného řešit. Není problém stránky použít o víkendu a s operátory se domluvit, na jaký čas mají přesně zavolat. Nemusíme nic zařizovat, nikam chodit a hádat se s pojišťovnou.

Mnoho z nás si ani neuvědomuje, kolik na povinném ručení přeplácí a přichází i o tisíce ročně. Pojišťovny samozřejmě vaše starosti řešit nebudou, možná pokud jim nezačnete vyhrožovat výpovědí. Nemusíte se tedy bát, že se jedná o nějaký podvod.

A co na to říkají sami lidé? Podívejte se na mou anketu.

Luboš, 47 let

,,Přijde mi to jako blbost, nevěřím těmto společnostem! “

Petr, 28 let

,,Je to super. Kupuji, opravuji a prodávám auta. Pojištění vždy potřebuji a tyto stránky mi najdou vždy to nejlevnější a hlavně vše zařídí, takže nikam nemusím.“

Denisa, 38 let

,,Nevím, možná to zkusím.“

Podle lidí je více než jasné, že o tom nikdo moc neví a pokud ví, tak vlastně neřeší a nechce s tím mít nic společného.

Co si budeme povídat, pojišťovny na vás taky více vydělávají, pokud budete mít dražší pojištění a budete platit věcí, které se vám vlastně ani nevyplatí. Jestliže sami v pojišťovně neděláte, je těžké se zorientovat v některých slovech. I na povinném ručení se dá dost ušetřit různými slevami a bonusy.

Mám pár známých, kteří zůstávají věrni své pojišťovně i některé, kteří přes internet udělali nové pojištění a nemohou si ho vynachválit.

Proto i já se připojuji, že kalkulačky jsou pro dobrou věc.

Každý se v dnešní době snaží ušetřit nějakou tu korunku, tak proč to nezkusit takto? Bez námahy a nutnosti někam chodit.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}