.st0{fill:#FFFFFF;}

Jak řešit nezaplacené povinné ručení 

 2 srpna, 2016

Jana Vochková

Ohodnotit

Nikdo není neomylný a nenosí v hlavě všechna data! To by se potom člověk nelišil od počítače. Kdo by si kupříkladu v návalu každodenních starostí pamatoval, zda má stále ještě platné povinné ručení? Co si však počít ve chvíli, kdy jsme na tuto povinnost zapomněli a nyní si nejsme jisti, zda se svým miláčkem vůbec ještě smíme vyrazit do silničního provozu? Budete se divit, ale řešení je takřka průzračně jednoduché. Nemusíte nikam chodit, dokonce ani telefonovat! Vše zjistíte z domácího pohodlí prostřednictvím internetu.

Stačí si jen vyhledat stránky České kanceláře pojistitelů. Na nich si potom jednoduše může každý ověřit, zda je jeho povinné ručení ještě platné. Pamatujte však na to, že zde se dozvíte jen základní informace. Pokud by vás zajímaly detaily, musíte volat přímo na svoji pojišťovnu. Tuto informaci můžete získat i na jiných neoficiálních portálech, mějte ale na paměti, že si nikdy nemůžete být stoprocentně jisti její pravdivostí.

nezaplacené povinné ručení

Policejní hlídku však při případné kontrole kopií staženou z těchto stránek neomráčíte! Vždy od vás bude vyžadovat zelenou kartu, takže pokud se vám jin nějakým nedopatřením povedlo ztratit, neměli byste skutečně raději vyjíždět na silnici. Riskujete totiž takřka jistou pokutu. Absurdní je, že tento doklad získáváte již v okamžiku, kdy se vám dostane do rukou složenka k zaplacení. Nemusíte mít tedy povinné ručení ještě uhrazeno, ale zelená karta slouží jako doklad.

Co si však počít v okamžiku, kdy zjistíte, že povinné ručení skutečně zaplacené nemáte? V tom případě byste měli dopředu zvážit rizika, jimž jste zásluhou tohoto opomenutí vystaveni! Především vám hrozí pokuta, která může být až ve výši 40 000 Kč. Povinné ručení je totiž vyžadováno zákonem, takže se bez něho opravdu neobejdete! K této pokutě můžete ještě připočítat příspěvek do garančního fondu, jenž se hradí za každý nezaplacený den. Jeho výše může být až 300 Kč za den.

Pokuta však nepředstavuje jediné nebezpečí, které vám hrozí. V případě, že by došlo k autonehodě, budete muset nést všechny náklady sami. V takové chvíli musíte hradit nejen pokutu za nepojištění, ale rovněž celou částku za způsobenou škodu. Ta může dosáhnout astronomických výšek a uvrhnout vás do velmi obtížné životní situace, ze které nemusí být úniku. Ostatně ve zpravodajských prostředních se lze čas od času setkat se skutečnými případy lidí, které podobné neštěstí potkalo. To již je dostatečný důvod k tomu, abyste si přestali myslet, že na povinném ručení se vyplatí šetřit, že?

Na druhou stranu je však pravda, že není povinné ručení jako povinné ručení. Některá jsou zbytečně drahá, jiná pro vaše potřeby nevyhovující a vy zbytečně přeplatíte. Jak se však vyhnout tomu, aby se něco takového stalo zrovna vám? Nemáte chuť ani čas přebírat se v nabídkách, jimž stejně úplně nerozumíte? V tom případě byste měli jako celá řada dalších spokojených zákazníků navštívit stránky http://www.epojisteni.cz/. Zde totiž seženete to nejlepší povinné ručení vám na míru za bezkonkurenční ceny!

Výhoda takového způsobu uzavření povinného ručení je zřejmá na první pohled! Ušetříte nejen peníze, ale také váš drahocenný čas, který můžete strávit mnohem smysluplnějším způsobem. Stačí pár minut na internetu a máte po starostech. Jestliže budete přeci jen chtít něco upřesnit telefonicky, můžete se obrátit na pojišťovací specialisty na telefonu, kteří vám ochotně a dobře poradí. Spokojení zákazníci se na tyto stránky vracejí již z toho důvodu, že mohou jejich prostřednictvím leckdy ušetřit i několik tisíc korun!

Máte strach, že si nevyberete? Tak toto nebezpečí vám díky této kalkulačce povinného ručení rozhodně nehrozí! K dispozici tu totiž je více než 500 druhů a typů pojištění vozidel. Nemusíte se proto bát, že seženete jen levné povinné ručení, které vám v případě nouze bude k ničemu. Naopak! Partnery těchto stránek jsou pouze takové instituce, které v případě vzniku pojistné události zaručují bezproblémové vyřízení a vstřícný přístup.

Na epojisteni.cz můžete během pár okamžiků porovnat nabídky povinného ručení, jež se vám zdají jako nejvýhodnější. Vyplníte jednoduchý formulář a ihned vidíte, kolik případně ušetříte. Provozovatelé stránek si navíc svých zákazníků skutečně váží, a proto automaticky každému klientovi ihned po podpisu pojistky přidávají 100 Kč slevový šek na nákup v internetovém obchodě Mall.cz. K dispozici vám je od té chvíle rovněž tým právníků, kteří v případě nehody vymůžou vaše odškodnění.

Co všechno musíte do formuláře uvést? Pochopitelně je nezbytné zadat, jaké vozidlo chcete pojistit, způsob jeho užití a značku. Nepovinnými údaji jsou potom RZ/SPZ vozidla, rok výroby a jeho orientační cena. Pro vyhodnocení žádosti je také třeba znát několik informací o vlastníkovi. Tím může být fyzická osoba, podnikatel i právnická osoba. Dále je nutné uvést i adresu a kontaktní údaje.

Jestliže jste řidič, který se dosud vyhýbá dopravním nehodám, bylo by hříchem nevyužít bonus za jízdu bez nehod. Z toho důvodu je třeba zmínit i počet měsíců pojištění a počet pojistných událostí za tuto dobu. Po vyhodnocení všech zadaných údajů vám posléze bude navržena pojistná smlouva, která bude tyto požadavky přesně reflektovat.

Víte, co je na tom úplně nejlepší? Toto vše je zcela bezplatné, a to již od roku 2008! Stránky epojisteni.cz se mohou pochlubit, že jejich služby od té doby využilo již více než 800 tisíc lidí. Nejnižší cenu na českém trhu vám navíc stránky opravdu garantují. Jestliže byste někde našli nějakou lepší nabídku, poskytovatelé této služby vám ji automaticky dorovnají.

Jak je to s vydáním zelené karty? Také zde se stránky epojisteni.cz vyznačují mimořádně rychlým jednáním. Pokud potřebujete zelenou kartu skutečně rychle, není nad čím váhat, toto je služba přímo pro vás! Obratem ji totiž obdržíte emailem a originál budete mít v rukou následující den zásluhou pošty.

Po vyplnění předepsaného formuláře vám tedy budou předestřeny nabídky, které byly vyhodnoceny jako nejzajímavější. Ve stejné chvíli je potom poptávka předána také kompetentnímu pracovníkovi klientského servisu, který vás bude nejdéle v průběhu 24 hodin kontaktovat, aby vám poskytl bližší informace a zodpověděl vaše případné dotazy. Jestliže chcete celý proces co nejvíce urychlit, můžete si sami vybrat pojištění, jež se vám nejvíce zamlouvá. Informace o nabídkách jsou vám zároveň odeslány do vámi zadaného emailu, takže vám nic nebrání v tom, abyste si je v klidu detailně sami prostudovali.

Pojištění si poté můžete sjednat přímo online, takže povinné ručení budete mít vyřízené opravdu obratem. Máte strach, že se unáhlíte a uzavřete takovou smlouvu, o které brzy zjistíte, že vám nebude vyhovovat? V takovém případě, jenž je však opravdu výjimečný, vám nic nebrání v tom, abyste svoji smlouvu do dvou měsíců bezplatně zrušili. Tím je garantováno, že riziko uzavření pojistné smlouvy se pro vás rovná nule!

Jestliže v současnosti povinné ručení skutečně sháníte, nebojte se svěřit do rukou odborníků. Doba jde neodvratně kupředu a také tato záležitost se dá vyřešit moderně s minimálním vynaložením času, nervů i peněz. Neplaťte zbytečně víc za služby, které vám jinde poskytnou levněji ve stejné nebo lepší kvalitě.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}