Přestěhování z velkého města, kde jsem měla vše v dosahu MHD přinutilo i mě oprášit řidičský průkaz a koupit si nové auto. Vybrala jsem Octavii na druhém konci republiky a co jsem zjistila? Že pokud si ji chci koupit, musím co nejrychleji uzavřít povinné ručení! Mám ale do odjezdu jen krátkou chvíli a rozhodně nechci platit zbytečně vysokou částku. Jak problém vyřešit co nejlépe?

Krátkodobé pojištění vozidla

Po chvíli pátrání zjišťuji, že existuje i krátkodobé pojištění vozidla, které se uzavírá jen na 15 dní. Výborná zpráva. Uzavírám krátkodobé pojištění a hurá pro nové auto. Odpověď na otázku, jak najít nejlevnější povinné ručení budu hledat hned po návratu.

Octavie už je zaparkovaná před domem a mě čeká nelehký úkol. Projít nabídky desítky pojišťoven a vybrat tu, která nabízí povinné ručení za nejpříznivější cenu.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Hledání nejlevnějšího povinného ručení

Usedám k počítači a do vyhledávače zadávám povinné ručení cena. Nacházím užitečný článek, který uvádí, že nejlevnější pojištění nabízí: Česká pojišťovna, AXA, Allianz, Direct, ČPP, Kooperativa, Generali a ČSOB. Nejlevnější pojišťovna se dle článku nedá určit, záleží na konkrétním typu vozidla. Zkusím si pojišťovny prověřit jednotlivě.

Na co se připravit na stránkách jednotlivých pojišťoven

Stránky zobrazují vždy formulář, který je třeba vyplnit. Technické údaje mi jako začínajícímu motoristovi mnoho neříkají. Mějte při ruce velký techničák! Povinné ručení se většinou nabízí v několika variantách. Každá varianta znamená jiný rozsah služeb. Různé krytí, asistenční služby, úrazové pojištění. Nemám dostatek času prostudovávat jednotlivé varianty. Nepředpokládám, že s autem budu bourat hned příští týden. Očekávám, že povinné ručení bude zahrnovat u různých pojišťoven srovnatelné služby. Drobné odchylky v nabídce služeb jsou pro mě nepodstatné, stejně jako pro řadu dalších. Jediné, co mě zajímá je cena, kterou zaplatím. Chystám si údaje o roku výroby auta, objemu, výkonu, hmotnosti, typu paliva, míst k sezení, pořizovací ceně.

Česká pojišťovna - logo

Česká pojišťovna. Informace o ceně na stránkách České pojišťovny nenacházím. Procházím stránku znovu a objevuji velmi nepatrný odkaz na on-line kalkulačku. Objevuje se formulář, kde zadávám objem motoru a ostatní informace. Předpokládám, že mi on-line kalkulačka spočítá cenu pojištění. V další části musím vyplnit telefonní číslo, a dokonce rodné číslo. Nečekala jsem, že pokud chci zjistit cenu pojištění, musím dát k dispozici své rodné číslo. Klikám na zobrazit varianty a dostávám informaci, že mám zavolat na infolinku. Nástroj s názvem on-line kalkulačka evidentně neslouží k tomu, aby mi ukázal cenu pojištění, ale pouze k tomu, aby potencionální klient poskytl své údaje. Co když ale nebudu chtít využít pojištění od České pojišťovny? Co když naleznu výhodnější nabídku? Česká pojišťovna už bude mít navždy mé kontaktní údaje, včetně rodného čísla! Nad stránkami jsem strávila více než deset minut a cenu pojištění jsem se nedozvěděla.

Allianz (logo)

Pojišťovna Allianz. Přehledné stránky a rychle jsem nalezla odkaz na kalkulačku pojištění. Vyplňuji podrobné údaje, oceňuji, že můžu zadat jen název auta a model. Hledání čísel o objemu motoru ve velkém techničáku je pro mě složité. Rodné číslo vyžadují taktéž a nabídka mi přichází na email. Konečně se dozvídám, že na mou Octavii by pojištění vycházelo v nejlevnější variantě na 436 Kč měsíčně. Vyplnění formuláře a zjištění ceny mi trvalo asi 12 minut. Překvapivé bylo zjištění, že uvádí měsíční, a ne roční cenu. Zřejmě proto, aby znesnadnili porovnání. Roční částka by u Allianz vycházela na 5 232 Kč.

Direct pojišťovna povinné ručení

Pojišťovna Direct. Odkaz na kalkulačku na stránkách nenacházím. Musím přímo vyplnit žádost o sjednání pojištění. Zadávám údaje, rodné číslo a telefonní číslo samozřejmě také. Základní pojištění od pojišťovny Direct by vycházelo na 4 549 Kč. Formulář byl mnohem přehlednější, na stránkách jsem strávila asi 6 minut a nemusela jsem hledat návrh v emailu.

ČPP - logo

ČPP. Otevírám stránky České podnikatelské pojišťovny. Kalkulačka pojištění k dispozici není, musím zadat znovu veškeré údaje o vozidle. Oceňuji, že nemusím zadávat ani email, ani telefonní číslo a že si nejprve mohu zjistit cenu pojištění. V základní variantě by cena povinného ručení vycházela na 4 105 Kč po slevě za on-line sjednání. Na stránkách jsem strávila mnohem méně času, cenu jsem se dozvěděla asi za 4 minuty.

Pojišťovna AXA. Pomalu přestávám doufat, že bych objevila stránky, kde si pouze můžu spočítat cenu pojištění. Opětovně musím zadávat veškeré údaje o vozidle, navíc i pořizovací cenu. Rodné číslo je rovněž vyžadované. Cením si toho, že AXA nevyžaduje telefon ani email. Roční pojištění by u AXA vycházelo na 5 155 Kč. Formulář byl o něco méně přehledný a hledáním částky jsem strávila asi 5 minut.

kooperativa

Pojišťovna Kooperativa. Zatím nejpřehlednější a nejrychleji vyplněný formulář. Nebylo třeba zadávat žádný kontaktní údaj ani rodné číslo. Velmi jednoduché vyplnění a okamžitě zobrazená cena pojištění. Mé auto by bylo možné u Kooperativy pojistit za 5 977 Kč. Informaci jsem získala už za 3 minuty.

ČSOB pojišťovna

ČSOB Pojišťovna. Na stránkách jsem se orientovala poněkud hůře, ale formulář na sjednání pojištění byl přehledný. Nebylo třeba zadávat ani rodné číslo, ani kontaktní údaje. Cena ročního pojištění se ihned zobrazila a nebylo nutné ji hledat v emailu. Nabídka od ČSOB Pojišťovny by vycházela na 5 217 Kč. Informaci jsem získala asi za 4 minuty.

Generali Pojišťovna

Pojišťovna Generali. Pokud bychom hledali vítěze, mezi nejhoršími on-line formuláři, Generali by zvítězila na celé čáře. Na jejich stránkách nejen, že neobjevíte kalkulačku a je třeba zadat email i rodné číslo, ale největším problémem je zadat datum první registrace vozidla na proklikávacím kalendáři. Není možné zadat přímo datum číslem, je třeba se postupně dopracovat přes všechny měsíce až na váš požadovaný. U Generali jsem na stránkách strávila asi 15 minut, abych zjistila, že cena za mé pojištění by byla 7 154 Kč.

Za hodinu hledání, vyplňování a porovnání jsem se dozvěděla cenu od 7 různých pojišťoven. Velmi mě překvapilo, že rozdíly byly opravdu markantní. Domnívala jsem se, že se bude jednat jen o pár stokorun, ale mezi nejlevnějším a nejdražším pojištěním pro mé auto je rozdíl 3 000 Kč! Na první pohled by se mohlo zdát, že už jsem svou nejlevnější pojišťovnu našla, ale na trhu zbývá ještě mnoho hráčů. Mám věnovat další hodinu hledáním a porovnáváním? Nemůže být lepší cesta?

Lepší cesta, jak najít nejlevnější pojištění

Jak jsem se mohla přesvědčit, hledat si nejlevnější pojištění postupným zadáváním údajů o automobilu do různých formulářů pojišťoven je velmi časově náročné a vyčerpávající. Jsem moc ráda, že jsem objevila službu ePojištění.cz.

Stránky jsou velmi přehledné a vyplnění formuláře je jednoduché. Existuje cesta, jak se rychle dozvědět, kolik vás roční pojištění vozu bude stát! Dokonce si můžete vybrat variantu Chci nejlevnější pojištění, která vám přímo seřadí nabídky různých pojišťoven. Okamžitě zjistíte roční cenu, co vše je připojištěno i další služby. Škoda, že jsem tento praktický srovnávač pojištění neobjevila dříve.

Zadáváte informace jen jednou a na obrazovce se vám ihned objeví přehledná tabulka. Vybrat pojištění je snadné. Přímo z kalkulátoru můžete prověřit detaily pojištění a rovnou pojištění sjednat. Pokud máte další dotazy, je možné předat kontaktní telefon a ozve se vám některý z pojistných specialistů.

Cenu pojištění pro své auto jsem hledala hodinu, a přesto jsem nezískala tak výhodnou nabídku, jakou mi zobrazilo ePojištění. Určitě je mnohem rychlejší uzavírat povinné ručení přes ePojisteni.cz, než hledat nabídky jednotlivě na stránkách pojišťoven. Tenhle srovnávač může ušetřit několik tisíc i vám.

Jak najít nejlevnější povinné pojištění vozidel

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na