.st0{fill:#FFFFFF;}

Epojištění.cz – recenze 

 30 ledna, 2019

Jana Vochková

3.6/5

Internetové srovnávače zažívají, s nadsázkou řečeno, v poslední době svoji doslova zlatou éru. Web ePojištění.cz je jedním z nich. Pojďme se na něj podívat podrobněji.

K čemu je internetový srovnávač

V tuzemsku se v posledních letech stále častěji setkáte s portály, které porovnávají ceny zboží nebo služeb. Porovnat se dá téměř cokoli. Od ceny povinného ručení přes elektroniku. Není divu, nákupy přes internet patří ke stále silnějšímu odvětví, které dál roste. Cena je totiž pro řadu zákazníků naprosto stěžejním kritériem.

Princip porovnávání podle ceny má poměrně dávné kořeny. Poprvé se objevil v 90. letech. Do Česka dorazil první podobný portál v roce 2005. Další jej brzy následovaly. Zpočátku převažovalo právě porovnání cen zboží, později se objevily weby zaměřené na srovnání finančních produktů, cen energií, mobilních tarifů atd.

O webu ePojištění.cz

Portál ePojistění patří pod hlavičku stejnojmenné společnosti ePojisteni.cz, s.r.o. Ta je v současné době členem skupiny NetBrokers Holding.

Specializuje na porovnání a prodej pojištění přes internet. V současné době patří web mezi největší a nejvýznamnější poskytovatele takovýchto služeb. Aktuální celková návštěvnost se pohybuje okolo 350 000 lidí měsíčně.

Společnost spolupracuje se všemi tuzemskými pojišťovnami na trhu, což pro uživatele znamená maximální možnou míru objektivity při srovnání. Současně je portál držitelem licence od ČNB, jejímuž dozoru podléhá. K ČNB je možné současně směřovat i případné stížnosti, jestliže objevíte jakékoli nesrovnalosti. Seriózní přístup vůči klientovi je tou hodnotou, na niž se klade nejvyšší důraz.Epojištění.cz - povinné ručení

K historii portálu ePojištění.cz

Zpočátku se web specializoval výhradně na pojištění vozidel. Až do roku 2011 proto bylo k dispozici výhradně povinné ručení a havarijní pojištění. Právě v tomto roce se však portfolio nabízených služeb rozšířilo na obsáhlejší nabídku pojištění životních i neživotních.

Co je principem úspory

Portál je s jednotlivými poskytovateli provázán smluvním vztahem, což mu dovoluje v pozici zprostředkovatele nabízet koncovým uživatelům skutečně výhodné sazby pro sjednání jednotlivých produktů.

Celkové náklady je možné držet na nízké úrovni také díky tomu, že vše funguje primárně přes internet, neplatí se tedy provoz sítě kamenných poboček. To dále vede k tomu, že se cena nemusí pro spotřebitele navyšovat.

O nabízených produktech

Celkem zde najdete až 500 druhů a variant pojištění. Produkty jsou pro zjednodušení rozděleny do kategorií:

  • automobil
  • cestování
  • majetek
  • užitečná pojištění
  • úspory

Automobil

V rámci této kategorie si můžete snadno porovnat dva vůbec nejčastěji uzavírané typy pojistek – povinné ručení a havarijní pojištění. Vstupní údaje, podle kterých kalkulačka počítá, se sestávají z informací o vlastníkovi a o samotném vozidle.

Pak už si můžete nechat vygenerovat jednotlivé nabídky, případně si také ručení zdarma sjednat. Provozovatel garantuje jednak nejnižší cenu a jednak můžete ke sjednání pojistky využít i bonus v podobě dárkového poukazu.

Cestování

Tato sekce se primárně zaměřuje na možnost cestovního pojištění pro vás a na možná rizika spojená s cestou autem do zahraničí díky Axa pojišťovně a jejímu produktu Autem na hory. Bez starostí tak můžete být o případnou opravu nebo odtah nepojízdného vozidla.

V základu jsou u jednotlivých pojistek vždy kryty léčebné výlohy. U konkrétně vybrané možnosti můžete ovšem využít také celou řadu připojištění. V první řadě byste tak před cestou vždy měli přemýšlet o tom, kam jedete a čemu se tam chcete věnovat. Podle toho si pak pojištění nastavíte.

Majetek

V rámci pojištění majetku se objevují také dvě pojistky, a to pojištění nemovitosti a domácnosti. Potřebovat budete tudíž hlavně podrobnosti o pojišťovaném majetku. Z nich se potom vypočítá cena pojistky.

Volit správnou pojistku byste si měli opět podle toho, jaká rizika vám kryje, na základě výše pojistných limitů a případně i podle toho, zda chcete i další připojištění. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že rozsáhlejší pojistka bude o něco dražší než základní verze. I tak se vám ale vyplatí a při pečlivém výběru zbytečně nepřeplatíte.

Užitečná pojištění

Do této kategorie patří velmi široké spektrum služeb. Konkrétně jsou to:

  • pojištění domova
  • pojištění odpovědnosti
  • úrazové pojištění
  • životní pojištění
  • nemocenské pojištění
  • odškodnění po nehodě
  • penzijní připojištění
  • asistenční služby
  • pojištění psů a koček
  • pojištění právní ochrany
  • pojištění cizinců
  • rodinný právník
  • úspory v domácnosti

Obecně je sjednání jakékoli pojistky otázkou několika minut. Provozovatel garantuje zároveň cenové zvýhodnění až o 50 %. Na vás je tak jen si určit, jaké pojištění vlastně potřebujete.

V tomto směru tak jen několik základních rad: Pojistky svůj smysl mají, měly by ale odpovídat vašemu životnímu stylu a finančním možnostem. Některé pojistky vám umí obratem z kapsy odčerpávat nesmyslně vysoké sumy. Proto je nutné, abyste znali pojistné podmínky, orientovali se v systému výluk a věděli jste, co podepisujete.

Úspory

Pod touto položkou se na webu skrývají další produkty, které už nespadají přímo do sféry pojištění. Patří sem:

  • porovnání nabídek plynu
  • porovnání nabídek elektřiny
  • telefonní tarify
  • porovnání půjček
  • hypotéky
  • slevy

Na webu se otevírá možnost si porovnat několik desítek dodavatelů, konkrétně jich je v projektu na počátku roku 2019 zapojeno hned čtyřicet. Konečná úspora na hypotéce, cenách energií a dalších nutných výdajích v domácnosti tak může díky srovnávači dosáhnout až několik tisíc korun za rok.

Jak probíhá sjednání pojistky nebo změna dodavatele služeb

Sám klient si pošle poptávku prostřednictvím webového formuláře. Poptávka je naprosto nezávazná. Pak vás budou kontaktovat zástupci serveru ePojištění.cz, kteří s vámi vyřeší další formální náležitosti. Potřebné dokumenty obdržíte jednak elektronicky a jednak dostanete také originály poštou. Služby portálu jsou k dispozici zdarma.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}