.st0{fill:#FFFFFF;}

UNIQA pojištění nemovitosti [recenze a zkušenosti] 

 20 října, 2022

Jana Vochková

Ohodnotit

Na českém pojišťovacím trhu zahájila pojišťovna UNIQA zahájila svou činnost roku 1993. Spoluzakladatelem je rakouská pojišťovací skupina UNIQA International AG., která je od roku 2007 zároveň 100% akcionářem. Pojišťovna UNIQA aktuálně provozuje České republice přes 100 poboček má stabilní zázemí silné kapitálové skupiny.

Celá skupina dnes vlastní ve 20 zemích přes 40 poboček a zaměstnává více jak 22 000 zaměstnanců. Kromě České republiky a Rakouska, kde pojišťovna původně vznikla, UNIQA působí v mnoha dalších evropských zemích.

Pojištění Nemovitostí a domácnosti

Pojištění Nemovitostí a domácností od UNIQA se postará o všechny podoby vašeho domova. Vztahuje se na rodinné domy, chaty, chalupy i byty ať už v osobním či družstevním vlastnictví. Lze sjednat taky pro nejrůznější přilehlé stavby jako garáže, bazény, zahradní domky, skleníky, oplocení a podobně. S pojištěním odpovědnosti můžete zůstat klidní i přesto, že by škody byly způsobeny členy vaši domácnosti, včetně domácích mazlíčků.

Pojištění nemovitosti

 • rodinné a rekreační domy
 • byty v osobním či družstevním vlastnictví včetně stěn, dveří, oken
 • samostatné garáže, bazény, zahradní domky, kůlny, skleníky, oplocení a podobně

V rámci nemovitostí lze pojistit tyto objekty:

 •  hlavní budova, tedy samotný dům nebo byt
 •  vedlejší budovy s pevnými základy nebo ukotvením
 •  ploty, zdi, terasy
 •  nádrže na plyn nebo olej, určený k vytápění
 •  vodní čerpadla, potrubí
 •  antény, solární kolektory a podobné
 •  lze pojistit i odpovědnost za škodu způsobenou vlastnictvím nemovitosti, případně vlastnictvím psa

Pojištění se vztahuje na tyto základní rizika:

 •  požár, výbuch, úder blesku, kouř, pád letadel nebo i satelitů
 •  vichřici, kroupy, laviny, povodně, zemětřesení
 •  havárie vodovodu
 •  náraz neznámého vozidla
 •  krádež, vandalismus

Připojistit se lze proti těmto škodám:

 •  způsobené bleskem
 •  zkratem elektromotorů
 •  rozbitím skel
 •  krádežemi vnějších částí nemovitosti

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti kryje zpravidla vnitřní zařízení a vybavení domácnosti. V rámci pojištění domácnosti platí stejné, někdy pouze minimálně změněné škodné události, jako při pojištění nemovitosti. Je proti nim chráněn celý interiér a vybavení domácnosti, včetně místností na půdě, ve vedlejších uzamykatelných budovách a sklepních prostorách.

Proč právě pojištění nemovitosti a domácnosti UNIQA?

UNIQA má v porovnání cen a doplňkových služeb jedno z nejvýhodnějších a nejkvalitnějších pojištění majetku a odpovědnosti občanů na trhu. Mohu si sám rozhodnout o výši spoluúčasti (může být i nulová). Další pojištění a limity plnění si lze vybrat podle individuálních požadavků klienta. Pojištění odpovědnosti pro celou rodinu kryje škody až do 50 milionů korun.

Jedním z několika důvodů, proč bych si měl sjednat pojištění online sleva, je 20% a 30% při sjednání online včetně pojištění domácnosti. Asistenční služby jsou na vysoké úrovni a zámečník, instalatér či opravář je v rámci nadstandardních asistenčních služeb k dispozici 24 hodin denně.

Jaká nebezpečí pojištění nemovitosti a domácnosti kryje

 • požár, úder blesku, výbuch, pád letadla nebo vesmírných těles, rázová vlna, kouř
 • vichřice, tíha sněhu, zřícení skal nebo sesuv půdy, krupobití, atmosférické srážky
 • mráz, ztráta vody, škody způsobené vodou z vodovodního zařízení
 • krádež vloupáním do domácnosti nebo loupežným přepadením
 • povodně, záplavy, laviny, zával a zemětřesení
 • škody způsobené přepětím
 • poškození fasády, rozbití skla, vandalismus
 • škody způsobené vlastníkem nemovitosti nebo členem domácnosti (pojištění odpovědnosti)

Doplňkové pojištění a připojištění k pojištění majetku

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti je typ připojištění, které kryje škody způsobené vlastníkem či spoluvlastníkem nemovitosti. Mohou to být také škody, které vznikly při provozu domácnosti a běžnou činností jejích členů. Nejčastěji to jsou škody způsobené dětmi, příslušníky domácnosti, rodiči nebo prarodiči či dokonce domácími zvířaty. Mohou to být taky škody, které vzniknou při rekreačním sportu, pádem sněhu ze střechy nebo pádem neudržovaného plotu na sousedovu stavbu. Limity plnění si mohu zvolit až do 50 milionů korun.

Kybernetické připojištění

Kybernetických útoků v poslední době přibývá, tudíž tenhle bod připojištění, co UNIQA nabízí, může být užitečný. Nabízí vám pomoc napadení a zavirování mobilních zařízení, při zneužití platební karty nebo při zneužití osobních dat a kontaktů. Vyřešíte s nimi taky napadení domácího počítače hackerem či škodlivým virem nebo poškození vaší pověsti na internetu. Asistenční služba na telefonu je pro vás dostupná nonstop.

UNIQA pojištění nemovitosti - recenze a zkušenosti

Prodloužená záruka 7 let na spotřebiče

Elektrickými spotřebiči, které jsou zařazeny pro účely poskytování asistenčních služeb, jsou tyto spotřebiče. Počítají se v případě, že nejsou starší 7 let od data zakoupení jako nové věci, a to v České republice, Slovenské republice, Rakousku, Polsku. Také už nesmí podléhat záručním podmínkám výrobce. Jsou do spotřebiče, které patří do domácnosti, a to například lednice, chladnička, kombinovaná chladnička, mraznička, pračka nebo sušička prádla.

Úrazové připojištění Kutil

Pokud rádi doma cokoliv opravujete nebo vyrábíte, můžete si úrazové připojištění Kutil sjednat na call centru, pobočce či u obchodního partnera. Jde o připojištění k produktu Domov VARIANT a pojistné 250 korun ročně je součástí celkového pojistného za Domov VARIANT. Pojištěno budete mít trvalé následky od 10 % tělesného poškození. Nevztahuje se na úrazy, ke kterým dojde při dopravní nehodě, provozování registrovaného sportu a pracovní úrazy.

Asistenční služby

Asistenční služby jsou součástí pojištění nemovitosti a domácnosti, zajistí okamžitou pomoc v krizové situaci. Pojišťovna UNIQA má tyto služby nadstandardní a pro klienty jsou dostupné 24 hodin denně po 7 dní v týdnu. Pokud jste cizinec, tak nemusíte mít strach, pojišťovna komunikuje i v cizím jazyce.

Havarijní situace

Co se týče pojistných limitů v rámci havarijní situace, tak níže najdete plnění UNIQY v rámci konkrétních situací:

 • instalatér, elektrikář, topenář, plynař, pokrývač až do výše 5 000 Kč
 • opravář domácích spotřebičů až do výše 3 000 Kč
 • zámečník až do výše 2 000 Kč
 • deratizace a desinfekce až do výše 5 000 Kč
 • obnova dat do výše 10 000 Kč a vzdálená IT asistence
 • právní asistence s finančním plněním až do výše 10 000 Kč

Varianty pojištění

Pojištění majetku a odpovědnosti Domov VARIANT

V této variantě jde o pojištění budov, jako jsou rodinné domy, byty, družstevní byty rekreačních chat a chalup nebo samostatných garáží. Dále jde o pojištění domácnosti, to znamená souboru movitých věcí, které tvoří zařízení domácnosti a slouží jejímu provozu nebo uspokojování potřeb pojištěného. Dále je zde zahrnuto pojištění odpovědnosti za škodu či újmu, kterou pojištěný způsobí provozem domácnosti nebo svou činností v běžném občanském životě nebo která vyplývá z vlastnictví budovy.

Připojištění studentského ubytování

V rámci typu pojištění Domov VARIANT si lze připojistit studentské ubytování. Toto pojištění se vztahuje se na věci člena primární domácnosti, které se nachází v místě jeho přechodného bydliště. Musí to být na území Evropy a daná osoba se tam zdržuje za účelem studia. V případě pojistné události musí oprávněná osoba doložit nájemní smlouvu o pronájmu bytu nebo pokoje na koleji nebo internátu. Toto připojištění se vztahuje na nebezpečí podle sjednaných skupinových nebezpečí mimo skupinového nebezpečí Ostatní.

Pojištění jízdního kola

Pojištění jízdního kola je součástí pojištění domácnosti, není třeba připlácet za připojištění. Limit pojistného plnění závisí na místě uložení kola. Pokud jej máte v bytě, tak vám UNIQA proplatí plnou hodnotu kola, v případě jeho uložení v rámci příslušenství bytu dostanete 20% pojistné částky, pokud jej máte ve společných prostorách, např. kolárně, tak dostanete 10 000 Kč a mimo domov na místě určeném k odkládání kol vám pojišťovna proplatí 5 000 Kč.

Pokud máte v rámci pojištění domácnosti také odcizení, pojistná částka se opět váže na místo uložení a způsobu zabezpečení prostoru, kde se kolo nacházelo v době krádeže. Detaily ve smluvních podmínkách. Kolo musí být v každém případě řádně zabezpečeno a jeho odcizení musí být šetřeno policií.

Pojištění Top Exklusiv a Top Standard

V rámci balíčků Top Exklusiv a Top Standard můžete v případě havárie nebo krizové situace počítat s krytím celého obsahu bytu využívané k osobním účelům. V případě pronajaté nemovitosti jsou to také věci užívané na základě nájemní smlouvy, jako například kuchyňská linka, sporák, vestavěný nábytek, dále to jsou stavební součásti přiléhající k vnitřním prostorám bytu, náklady na jejich opravu a taky celkové zasklení obytného prostoru, prosklené části nábytku, sklokeramické varné desky.

Tento typ pojištění se taky vztahuje na drobná domácí a hospodářská zvířata. Pokud máte na pozemku zahradní nábytek, dětské herní prvky, oděvy a prádlo, tak se pojištění vztahuje i na ně. Připojištěním je možné sjednat obsah v chladícím zařízení, garáž na jiné adrese či náhrobky a hrobové příslušenství.

Chcete si srovnat nabídky i ostatními pojišťovnami? Můžete využít například epojisteni.cz.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}