.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Pojištění nemovitosti od ČSOB 

 23 října, 2022

Jana Vochková

Ohodnotit

Nemít pojištěnou svou nemovitost je dozajista stejným hazardem jako nemít uzavřené povinné ručení na auto a vydávat se s ním na silnice. Stačí chvilka nepozornosti a může se stát takové neštěstí, že pak nebudete věřit, kolik bude náhrada škod stát. Proto i já jsem se okamžitě po pořízení nemovitosti rozhodla sjednat si k ní to nejvýhodnější pojištění.

Dřív jsme bydleli v bytě, pak jsme si pořídili dům. A stejně jako jsem hned po nastěhování do bytu řešila pojištění domácnosti, tak jsem okamžitě po přechodu do domu začala zařizovat pojištění nemovitosti. To pro mě byl velmi zásadní krok a netroufla bych si bydlet v nepojištěné domácnosti. A tak jsem začala pátrat po internetu, u které pojišťovny bude nejvýhodnější sjednat pojistku, kde nabízejí lepší cenu a kde mají více variant v pojistce. A nakonec mi (aspoň pro mě osobně) z toho nespočtu pojišťoven vyšlo jako nejlepší volba pojištění nemovitosti od ČSOB.

Pojištění domácnosti

Už dříve jsem sjednávala pojištění domácnosti právě u ČSOB, protože už před lety mi přišlo, že má velmi vstřícné podmínky a jednání pojišťovny je fér. Při sjednávání byli všichni ochotní, poradili s výběrem nejlepšího typu pojistky, zajímali se o druhy zabezpečení naší domácnosti a podle toho dokázali navrhnout to nejlepší řešení.
A je pravda, že když nás sousedi bydlící o patro výš kdysi vytopili, nenastal jediný problém s plněním pojistné události a vše šlapalo jako na drátkách. Takže ČSOB se mi už tenkrát velmi osvědčila a nestyděla jsem se její služby doporučovat ani svým známým.

Sjednání pojištění domácnosti

Stejně jako jsem tehdy sjednávala pojištění domácnosti, rozhodla jsem se pojistit si i domácnost v domě. Princip je v podstatě totožný, protože pojistka se vztahuje na veškeré vnitřní vybavení. Chrání navíc i při haváriích, krádeži nebo vandalismu. Takže je to ten nejdůležitější základ, který člověku pomůže nepřijít o majetek i peníze zároveň.
Prohlédla jsem si webové stránky ČSOB a pak jsem zašla také přímo na pobočku, abych se ujistila, že volím správnou variantu. Pokud si sjednáte pojištění online (což jde samozřejmě i po pouhé osobní konzultaci na pobočce), dostanete slevu 10 procent, což je dost výhodná nabídka.
Případně se dá kliknout na tlačítko „Zavolejte mi“, díky němuž se s Vámi vbrzku spojí pracovník infolinky a poradí a pomůže se sjednáním pojistky. I to jsem vyzkoušela, protože jsem ještě nad jednou oblastí váhala, a mohu potvrdit, že to funguje naprosto bezchybně a personál je nejen vstřícný, ale i schopný poradit.

Typy pojištění pro domácnost

Mohlo by se zdát, že sjednat si pojištění domácnosti u ČSOB je jednoduché a stačí k tomu pár kliknutí. Teoreticky je to samozřejmě pravda. Ale to už musíte být sami stoprocentně rozhodnutí, který typ pojištění chcete mít. Volba záleží jen na klientovi a jeho prioritách. Obecně platí, že čím více toho chcete mít v pojistce zahrnuto, tím více vás pojištění bude stát.
Každý přitom stojí o pojištění něčeho jiného, takže si každý musí pečlivě zvážit, kterou variantu zvolit. A když třeba po roce zjistíte, že to není ono? Není nic jednoduššího než si typ pojistky změnit na lepší nebo obyčejnější.
Já sama nejdřív přemýšlela o tom úplně nejlevnějším pojištění, protože k čemu by mi byly dražší varianty, když je stejně nevyužiju? Takže pojištění typu Standard zahrnující v sobě základní pojištění a asistenční služby mi přišlo zcela dostačující (ještě když je tu možnost nechat se v rámci této služby připojistit proti krádeži a vandalismu a proti zkratu, přepětí a podpětí). Ale pak jsem se více zamyslela i nad dalšími dvěma možnostmi, které jsou mnohem obsáhlejší.
Pojištění domácnosti u ČSOB typu Dominant v sobě zahrnuje základní pojištění, asistenční služby, pojistku proti krádeži a vandalismu, pojistku proti podpětí, přepětí a zkratu, pojistku proti atmosférickým srážkám a také pojištění sklokeramické desky.
Nejlepší typ pojistky domácnosti nese název Premiant a kromě všech předchozích druhů pojištění vám ČSOB může uhradit i náklady při technické poruše v domácnosti a ztrátu vody.

Služby zdarma

Po konzultaci s telefonním operátorem jsem si udělala jasno, který typ pojistky se mi vyplatí a nechala si pojistit svou domácnost. Skvělé mi také připadá, že ČSOB pojišťovna nabízí ke všem druhům pojištění domácnosti zdarma nonstop asistenční službu. Kdo chce, může si připlatit za nadstandardní asistenční službu.
A kromě toho, že samotné úplně nejzákladnější pojištění chrání domácnost proti požáru, výbuchu, úderu blesku, pádu letadla, vichřici, krupobití, zemětřesení, pádu stromů a stožárů, tíze sněhu, vodovodní škodě, mrazu, kouři, nadzvukové vlně, sesuvu půdy a laviny, nárazu vozidla, je v něm také zahrnuta jedna skvělá možnost, která se může hodit snad každému – pojištění Sklo all risk, kdy pojišťovna proplatí jakékoliv rozbité sklo v rámci domácnosti (nejde tedy jen o okna, ale i vitríny, zrcadla a tak dále).

Pojištění nemovitosti

Kdo vlastní celou nemovitost, tomu rozhodně nepostačuje pouhé pojištění domácnosti. I když si zaplatíte to nejlepší pojištění domácnosti od ČSOB, tak škody na nemovitosti to nemusí pokrýt a pojišťovna by se v případě problémů mohla rozhodnout nic klientovi nezaplatit.
Proto jsem se samozřejmě zabývala i touto oblastí a opět mě mile překvapila jak ochota pracovníků na infolince, tak i reálné setkání. Všichni jsou milí, chtějí co nejlépe poradit a snaží se spolu s klientem najít tu nejlepší a nejvýhodnější možnost, jak jeho nemovitost dostatečně pojistit.

Druhy pojištění staveb

U ČSOB se v případě nemovitostí jedná o takzvané pojištění staveb. Nikoho asi nepřekvapí, že nabídka je v tomto případě dost podobná typům pojištění domácnosti. Opět je tu na výběr ze tří variant – Standard, Dominant a Premiant.
U všech možností je zahrnuto samozřejmě základní pojištění slibující ochranu stavby proti požáru, výbuchu, úderu blesku, pádu letadla, vichřici, krupobití, zemětřesení, pádu stromů a stožárů, tíze sněhu, vodovodní škodě, mrazu, kouři, nadzvukové vlně, sesuvu půdy a laviny, nárazu vozidla a Sklo all risk.
U všech druhů pojistek staveb je také zdarma nonstop asistenční služba a opět je tu možnost připlatit si za nadstandardní asistenční službu.
To, co jednotlivé typy pojistek zahrnují, co si můžete připojistit a co ve kterém typu zahrnuto není, je pak zcela stejné jako u pojištění domácnosti.

Proč pojišťovat stavbu?

Leckomu neznalému by se mohlo zdát zbytečné pojišťovat si stavbu i domácnost. Ale zdaleka nemusí jít jen o jednu nemovitost. Například dvojí pojištění na rodinný dům by samozřejmě mohlo být zbytečné. Pojištění stavby se ovšem vztahuje na jakoukoliv stavbu spojenou se zemí pevným základem. Takže si můžete pojistit třeba stodolu, dílnu, garáž. Zkrátka cokoliv, u čeho se bojíte, že v případě nehody či jakékoliv katastrofy by vám vznikly velké finanční škody.

Recenze: Pojištění nemovitosti od ČSOB

Další různá připojištění

Nabídka ČSOB se mi zdála velmi výhodná jak svým rozsahem, tak i cenou, která je oproti některým jiným pojišťovnám velmi příznivá a odvíjí se zejména od typu a hodnoty stavby či domácnosti. Pokud člověk navíc využije slevu deset procent nabízenou při sjednání online, je to ještě zajímavější.
Kromě toho mě zaujaly ještě další věci, které si k běžnému pojištění stavby nebo domácnosti můžete u téhle pojišťovny sjednat. A velmi jsem rozmýšlela o každé z nabízených položek – protože člověk nikdy neví, co se může stát.
Dost zajímavě tak zní nabídka pojištění mobilního telefonu nebo notebooku. Nejde o levné výrobky, používám je denně, takže v případě ztráty jde o okamžitý nákup nového přístroje v hodnotě tisíců až desítek tisíc korun.
Jako nadšenou cyklistku mě také zaujala možnost pojištění jízdního kola (protože ani zámek leckdy nedokáže kolo uchránit proti zákeřným zlodějům). Případně mě jako matku zaujala i možnost pojištění dětského kočárku, o kterém jsem nikdy předtím neslyšela ani neuvažovala (ale faktem je, že kočárky dnes také nejsou nic levného a lecjakého zloděje by možnost snadného výdělku mohla zlákat).

Výhody pojištění u ČSOB

Víte, co mě ještě nadchlo? Jelikož jsem u ČSOB dlouholetým klientem, je naprosto skvělé, že při sjednání pojištění nemovitosti si u nich můžete velmi výhodně připojistit i další oblasti.
Zaujalo mě zejména pojištění splátek úvěru, což se v dnešní nejisté době může dost hodit. Za zmínku také stojí připojištění odpovědnosti za škodu a u nemovitostí stojících v záplavových oblastech samozřejmě také připojištění proti záplavě a povodni.
A jak už jsem si sama mohla v minulosti ověřit, u ČSOB skutečně platí slib, že nahlášenou pojistnou událost vyřeší do pěti dnů. Což je pro každého člověka velmi důležitá informace a plyne z ní jistota, že brzy zase bude všechno v pořádku.
Mnoho jiných pojišťoven takové služby buď nenabízí, nebo jsou výrazně dražší. Totéž ostatně platí o pojištění skel v domácnosti v rámci základního pojištění nebo možnosti pojištění sklokeramické desky – to je něco, co se může hodit každému, ale řada pojišťoven jako by v tomto ohledu zaspala dobu.

Srovnání pojistek

Stejně jako každého mě už od počátku zajímalo, kolik za pojištění nemovitosti zaplatím a jestli nebudu zbytečně prodělávat, protože jinde by to bylo levnější nebo bych v rámci pojištění dostala jiné služby. Proto jsem před sjednáním pojištění nemovitosti u ČSOB nejprve pečlivě pátrala ve vodách internetu.
A protože je to dost zdlouhavé a únavné, tak jsem se rozhodla využít známý srovnávač pojištění epojisteni.cz. Na jeho webu je dokonce i kalkulátor, který naprosto jasně určí, co se komu vyplatí.
Takže jsem zadala základní údaje a okamžitě jsem věděla, na koho se mi vyplatí obrátit a které pojišťovny rovnou z pomyslného seznamu vyškrtnout. A dodnes věřím, že má volba byla správná.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}