.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: pojištění domu od AXA 

 16 října, 2017

katka.martinova

Ohodnotit

Vlastnictví nemovitosti s sebou přináší spoustu povinností, mimo jiné i nutnost pojištění. I vnitřní vybavení je třeba chránit, což obnáší další pojištění. Opomenout nelze ani pojištění odpovědnosti, které sice nemusí přímo souviset s vlastnictvím nemovitosti, v běžném občanském životě je však naprosto nepostradatelné. Vše lze vměstnat do jedné pojistné smlouvy a ušetřit si tak spoustu papírování.

Jedno pojištění pro všechna rizika

Pojišťovna AXA se snaží pokrýt všechna možná rizika, se kterými se může majitel nemovitosti setkat. Výsledkem této snahy je komplexní pojištění Domov IN, které zahrnuje všechny druhy pojištění souvisejících s bydlením a vlastnictvím nemovitosti. A to je právě nesporná výhoda tohoto pojištění. Mnohdy je však třeba pojistit už samotnou stavbu, a to už od počátku výstavby. Neméně důležité je pojištění vybavení nemovitosti, neboť škoda na elektrospotřebičích, nábytku a dalších zařizovacích předmětech může představovat značnou finanční zátěž. Jak se ve světě pojištění, smluv, pojistných limitů a dalších důležitých pojmů vyznat? Odpovědí na tuto otázku může být komplexní pojištění, které nabízí čím dál více pojišťovacích společností, mimo jiné i pojišťovna AXA.

Méně pojistných smluv a celkové nižší náklady na ochranu majetku je jasným důkazem toho, že komplexní pojištění má smysl. Je však třeba dobře nastavit jednotlivé parametry. Na co si tedy dát pozor? Pojištění domu AXA

Prodloužená záruka na spotřebiče

Při porovnání obdobných nabídek jiných pojišťovacích společností je zřejmé, že prodloužená záruka o na domácí elektrospotřebiče je poměrně ojedinělá a ušetří vám tak starosti se spotřebiči během dalších dvou let.

Pojištění vandalismu

V některých lokalitách se majitel domu neobejde ani bez pojištění vandalismu a poškození nemovitosti sprejery.

Pojištění odpovědnosti

Máte obavy, že nedopatřením způsobíte škodu někomu jinému? Tato obava je jistě na místě, i při sebevětší opatrnosti. Velmi důležité je proto pojištění odpovědnosti, které je zahrnuto v rámci varianty KLASIK a MAXI.

Pojištění nakupování na internetu

Na potřeby moderní doby a hlavně nakupování na internetu promptně reaguje připojištění právní ochrany SAFE ONLINE, která umožňuje nakupovat online bez obav a rizika.

Možnost nulové spoluúčasti

Bojíte se rovněž nákladů, které bude v případě pojistné události obnášet spoluúčast? Při sjednání pojištění je možné zvolit si nulovou spoluúčast, takže váš rodinný rozpočet nebude v krizové situaci zatížen více, než bude nezbytně nutné.

Správné nastavení hodnoty pojištěného majetku

Častým problém při sjednání pojištění majetku je podpojištění, kdy není správně určena hodnota majetku, na který se pojistka vztahuje. Určení hodnoty může být mnohdy problém, ale pro spolehlivého poskytovatele pojištění by to neměla být žádná větší překážka. Vhodné také je upravovat pojistnou částku podle vývoje cen na trhu a také stavu nemovitosti.

Výhody pojištění AXA DOMOV IN

Komplexní pojištění AXA skýtá několik výhod, které ocení klienti vyžadující individuální nastavení sjednaných rizik a podobně. Lze tak kompletně pokrýt všechna rizika, která vyvstávají v souvislosti s nemovitostí, ale také s vybavením domácnosti a neméně důležitého pojištění odpovědnosti, které by v dnešní době mělo být samozřejmostí.

 • Komplexní pojištění domu
 • Individuální nastavení rizik a krytí
 • Méně smluv a administrativy
 • Nižší výsledná cena
 • Výběr z několika variant pojištění a jejich kombinace
 • Možná další připojištění
 • Nonstop asistenční služby
 • Právní poradenství
 • Online přístupový portál pro přehled o pojistné smlouvě a rychlé vyřízení pojistné události

Pojištění domu AXA Varianty pojištění AXA DOMOV IN

V rámci kombinace pojištění majetku a pojištění odpovědnosti je možné vybrat si ze tří produktových variant:

 • MINI: zahrnuje základní krytí. Neobsahuje připojištění proti odcizení a také pojištění odpovědnosti. Tato varianta pojištění je vhodná pro každého, kdo vyžaduje pouze minimální rozsah pojištění, například pro potřeby hypotéky.
 • KLASIK: varianta nabízí komfortní rozsah pojištění pro širokou škálu klientů. Velkým bonusem je pojištění věcí a vybavení při dočasném pobytu v zahraničí, dále také například při pobytu dětí v rámci školních akcí. Užitečné je také pojištění předmětů nacházejících se v garáži, která se nenachází v bezprostřední blízkosti pojištěné nemovitosti. Právě na tuto ochranu se totiž velmi často zapomíná. Nechybí ani pojištění odpovědnosti.
 • MAXI: varianta zaručuje nadstandardní krytí. Dobrým řešením je zejména pro majitele rodinných domů, neboť pojištění se vztahuje i na vybrané předměty na pozemku, zahradní porost a další objekty na zahradě. Samozřejmostí je pojištění odpovědnosti.

Něco navíc

Pojištění občanské odpovědnosti je možné dále rozšířit prostřednictvím dvou balíčků PLUS a EXTRA. Balíček PLUS nabízí limit plnění 5 miliónů korun a možnost samostatného připojištění, u balíčku EXTRA základní limit plnění činí 10 miliónů korun. Právě vysoké limity pojištění odpovědnosti jsou čím dál důležitější, neboť výše škody, způsobená i malou nepozorností, může být překvapivě vysoká.

Další možná připojištění

Existují však další rizika, která většinou nebývají zahrnuta v základních variantách pojištění, neboť jejich míra se v jednotlivých případech značně liší. To je případ připojištění škod způsobených povodní nebo záplavou. V některých případech může být nedocenitelné také připojištění právní ochrany rodiny a připojištění asistenčních služeb. Pojištění domu AXA

Co vzít při výběru pojišťovny v potaz?

Existují další detaily, které mohou pojištěnému značně usnadnit následnou správu pojištění. Jedním z nich je online přístup k uzavřené smlouvě a také rychlé vyřízení pojistné události prostřednictvím internetu.

Kdy začne pojištění platit? Zde záleží na konkrétních požadavcích. Pojištění může začít platit následující den, ale platnost lze odložit až o 12 měsíců. To je praktické zejména v případě, že je nutné čekat na konec platnosti předcházejícího, méně výhodného pojištění majetku.

Při pojistné události je nutné jednat rychle, což v případě pojištění vztahujících se k bydlení oplatí dvojnásob. Nedocenitelná je proto asistenční služba, která je klientům k dispozici nonstop. Samozřejmostí by měl být také příjezd zaměstnance asistenční služby do jedné hodiny. V opačném případě klient obdrží finanční kompenzaci ve výši 500 korun.

V krajním případě hraje velkou roli také možnost využít kdykoli právního poradenství o všech právních otázkách, které vyplývají z běžného občanského života.

Kdo může pojištění domu využít?

Pojištění DOMOV IN je určeno v první řadě pro fyzické osoby, ale využít jej mohou využít také bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek.

Jak najít levné pojištění domu?

Porovnávat konkrétní nabídky jednotlivých pojišťoven může stát hodně času. Některá nabídka se může zdát minimálně na první pohled velmi výhodná, ovšem při důkladnějším porovnání nejeden klient zjistí, že nic není tak ideální… Pojistná krytí a limity se totiž mohou zásadně lišit, takže ve výsledku může být zdánlivě výhodná pojistka naprosto nedostatečná. Mnoho vyhledávání si lze ušetřit využitím srovnávače pojištění, kde okamžitě uvidíte všechny důležité parametry, limity krytí a zahrnutá připojištění.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jozef kalocai
Jozef kalocai
21.5.2018 20:38

Dobry den .Vlastnim nemovitost v lodenice u Berouna .( rodinny domek )asi 15 rokov mam poistku v Českej poištovne .Chtel by sem uzavret novu .Dekuji .

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}