.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze aplikace Patron GO 

 24 října, 2022

Jana Vochková

5/5

Stále vyšší výdaje za bydlení i běžné potraviny doslova drtí české domácnosti. Patron GO je aplikace, která vám pomůže ve finančních úsporách. Jak?

Co je Patron GO

Patron GO je aplikace, která svým uživatelům slibuje zlevnění běžných plateb. A to, pozor, jednoznačně také v současné době, kdy vše zdražuje.

Sebe samotnou aplikace prezentuje jako „finanční antivirus“. Podobně jako běžné antivirové programy sleduje „hrozby“ ve finanční sféře a pomáhá je účinným způsobem filtrovat. Velmi často jsou počítačové viry podobně neviditelné jako viry skutečné a řada lidí si tak neuvědomuje, kolik peněz jim zbytečně mizí.

Finančních „virů“ se následně zbavíte přímo v aplikaci. S touto analogií pracují autoři i dále a nabízejí za „vyléčení“ body, které se nazývají „viráky“. Za vyléčení jednoho viru je to konkrétně od 200 až po 21 000 viráků. Ty můžete proměnit v hodnotné ceny. Díky tomu můžete nejen ušetřit, ale i získat další výhody. K nejzajímavějším cenám patří například iPad Pro 11.

O aplikaci Patron GO

Za aplikací Patron GO stojí start-up Jiřího Patáka a Lukáše Vršeckého. Oba tito podnikatelé jsou ve světě financí poměrně známí. Paták stojí například za srovnávačem finančních produktů ChytryHonza.cz. Vršecký je podepsán pod věrnostní platformou Rondo.

Myšlenku „finančního antiviru“ inspirovala, jak uvedli zakladatelé, především pandemie, která znatelně snížila ochotu lidí chodit vyřizovat nezbytné služby na pobočku. Zároveň dosud byly k dispozici pouze finanční srovnávače mající znatelnou nevýhodu v tom, že obvykle vyžadovaly vyplnění mnoha informací. To spotřebitele odrazovalo. Problémem bylo i to, že neexistoval souhrnně pojatý projekt. Právě to Patron GO nyní mění.

K oficiálnímu spuštění celého konceptu došlo v červnu roku 2021. Za zhruba rok provozu už tak na kontě má 35 tisíc registrovaných uživatelů, kterým aplikace pomohla, analyzoval celkem 3,5 milionu platebních transakcí a najít více než 70 tisíc předražených plateb.

Adresa:

Inovační 122

25241

Zlatníky-Hodkovice

IČO: 08872848

V čem aplikace Patron GO pomáhá

Patron GO slibuje úsporu v oblasti telekomunikací a finančních služeb. Úspory se tak týkají primárně pojištění, půjček a poplatků. Dále se vztahují na volání a energie. Ročně mohou uživatelé dle provozovatelů ušetřit dokonce až 30 000 Kč.

Průměrný Čech podle statistik měsíčně zcela zbytečně přeplácí až 2 500 Kč. A jak uvádějí přímo zástupci aplikace, obvykle je to za platby za mobilní operátory, nevýhodné půjčky, povinné ručení, havarijní a také životní pojištění.

Kromě finanční úspory umí Patron GO identifikovat platby, za které vydáváte zbytečně vysoké částky, ale také ty vyloženě nebezpečné. Typicky se jedná zejména o tzv. rychlé půjčky, které pro spotřebitele nejsou výhodné.

Jak aplikace funguje

Aplikaci Patron GO je nutné stáhnout a spárovat se svou bankou. Dále je nutné jí udělit oprávnění. Víc jako uživatel už dělat nemusíte. Systém následně automaticky vyhodnotí situaci. Pro účely propojení se používá PSD2 rozhraní. Propojení probíhá prostřednictvím bankovního klíče a trvá pouze několik vteřin. Během několika okamžiků tak Patron GO přehledně označí potenciální hrozby.

Následně vám nabídne řešení a vy sami se můžete rozhodnout, jakým konkrétním způsobem budete šetřit. Přímo v aplikaci můžete dosavadní výdaje nahradit jinými službami ve shodné kvalitě, případně dokonce lepšími.

Co se týče formální stránky jednání, tedy primárně přepisu smluv, záleží na vás, co vám osobně vyhovuje. Předat je lze e-mailem, můžete si je rovněž nechat zaslat přímo do aplikace nebo klasicky poštou. Patron GO tedy využívá aktivně cestu digitalizace pro maximální pohodlí uživatelů.

Zabezpečení aplikace Patron GO

Vše funguje na bázi zabezpečeného připojení a k datům nemá přístup žádný „živý“ člověk. Nástroj je pouze pasivní bez možnosti skrze něj přijímat nebo odesílat platby a vyhodnocování probíhá pomocí algoritmu. Nemusíte se tak naprosto obávat toho, že by aplikace jakýmkoli způsobem mohla zneužít citlivé informace, které jí poskytnete. Zároveň je tím omezeno i riziko vstupu třetí strany, a tedy i zásah potenciálního útočníka. Data se nacházejí na zabezpečených serverech společnosti Google pod vysokým stupněm šifrování.

Podobně jako jiné finanční služby a instituce je i Patron GO licencovaný a kontrolovaný. Jeho provozovatelé podléhají dohledu České národní banky. V souladu s těmito pravidly je následně nakládáno s daty uživatelů i po smazání uživatelského účtu na straně uživatele.

Jak pracují specialisté služby Patron GO

Pokud nemůžete s danou službou manipulovat sami, budete přímo prostřednictvím aplikace propojeni se specialistou, který vám pomůže online produkt změnit. Tito specialisté jsou přímo spojeni s aplikací Patron GO. Jsou proto před jakoukoli interakcí s klienty důsledně prověřováni a zároveň je veškerá jejich činnost monitorována.

V případě, že si přejete osobnější přístup, můžete si vybrat i jinou formu komunikace s těmito specialisty. Lze je kontaktovat také po telefonu, případně se s nimi osobně setkat.

Z toho vyplývá navíc i zásadní otázka: Jak vlastně celá služba funguje ekonomicky a z čeho je financována? Patron GO jako svůj zdroj financí jednoznačně nevyužívá provizní systém. Placen je z platby specialisty za přístup ke klientům.

To zároveň znamená, že samotný Patron GO nezasahuje přímo do konkrétní volby produktu a poskytovatele. Důležité pro něj pouze je to, aby šlo o skutečně výhodné doporučení pro klienta. Patron GO nezastupuje žádnou banku nebo pojišťovnu a pracuje jako nezávislý poskytovatel služeb.

Recenze: Aplikace patron GO

Je pro nakládání s údaji nutný souhlas banky?

Souhlas banky k tomu, abyste mohli službě Patron GO zpřístupnit požadované informace, jednoznačně nepotřebujete.

Patron GO využívá směrnici vydanou EU, která se opírá o legislativní směrnici PSD2. Ta, zjednodušeně vysvětleno, přímo nařizuje bankám zpřístupnit bankovní údaje svých klientů třetí straně, jestliže k tomu majitel účtu udělí souhlas.

Technické požadavky pro spuštění aplikace

Podmínkou pro použití aplikace je chytrý telefon nebo tablet. Do služby Patron GO je v této fázi možné vstupovat výhradně prostřednictvím mobilní aplikace, webové rozhraní zatím neexistuje.

Aplikace je určena pro operační systémy Android a iOS. K dispozici je zcela zdarma, stáhnout si ji oficiálně můžete v AppStore nebo v Google Play.

Co se týče požadované konfigurace pro iOS, platí následující:

  • iPhone – je požadován iOS 13.0 nebo novější
  • iPod touch – je požadován iOS 13.0 nebo novější
  • Mac – je požadován macOS 11.0 nebo novější a Mac s čipem Apple M1 nebo novější

Pro Android jsou pak vyžadovány tyto parametry:

  • systém Android ve variantě 4.0 nebo vyšší

Pozor, v AppStore je k dispozici i B2B Marketplace uzavřená aplikace. Ta je ale určená pro nasmlouvané poradenské společnosti a nejedná se tak o program určený pro běžné uživatele.

Jak spustit Patron GO a jak se zaregistrovat

Aplikace je velmi jednoduchá a nabídne přehledné a intuitivní uživatelské rozhraní. Díky tomu je správa vašich výdajů skutečně jednoduchá.

Při prvním spuštění aplikace je nutné absolvovat proces registrace a spárování s účtem. Zároveň má tento vstupní proces i formu jakéhosi tutoriálu, který vás provede fungováním aplikace a sdělí nejdůležitější informace ohledně zpracování dat.

Registrace je umožněna několika způsoby a k dispozici jsou i metody zrychlené registrace prostřednictvím již existujících účtů. Využít lze tyto metody:

  • Facebook
  • e-mailová adresa
  • Apple ID
  • Google

Závěrečné ověření proběhne za pomoci SMS. Celý registrační proces je naprosto transparentní a pro jeho absolvování byste si v plné míře měli být vědomi toho, jakým způsobem aplikace funguje a jak s ní následně pracovat.

Jak pracovat s aplikací Patron GO

Online náhled na historii transakcí v aplikaci povinný není. Jedná se primárně o to, že pokud jej povolíte, nemusíte následně další informace už zadávat. Což je jedna ze zásadních výhod této aplikace. V případě, že si však tento zásah nepřejete, můžete pro vyšší míru kontroly požadované informace jednoduše zadat sami.

Aplikace si i zajišťuje automaticky následnou aktualizaci údajů. To znamená, že v případě nepřetržité ochrany bude výpis skenovat každé 3 dny. V případě manuální ochrany k automatickému skenování nedojde a aplikace nebude k vašim datům přistupovat, dokud jí to ručně neumožníte.

V Patron GO si v této fázi můžete zatím nechat online zkontrolovat libovolný počet účtů pouze se systémem Android. Tvůrci aplikace v této fázi vyvíjejí obdobnou funkcionalitu pro systém iOS. V čase by tak stejnou možnost měli dostat i vlastníci těchto zařízení.

Co když nebudu s aplikací spokojen?

Patron GO neprodává žádný produkt. Neměl by tedy nastat případ, že prosazuje nevýhodné podmínky na úkor spotřebitele kvůli vlastním zájmům.

Pakliže však nebudete optimalizací svých výdajů spokojeni, lze dále ještě zvolit variantu kontaktování technické podpory na adrese podpora@patrongo.com. Vašemu požadavku zde bude věnována pozornost, jakmile to bude možné.

Nejste spokojeni se službami ani po tomto zásahu a přejete si je definitivně ukončit? Přímo ve svém účtu máte možnost i kdykoli jej odpojit. Tím dojde k jeho smazání z aplikace společně se všemi souvisejícími údaji.

Jak pozvat do aplikace přátele

Vyplatit se vám může nejen šetřit s aplikací Patron GO, ale také do ní pozvat své přátele. Toto pozvání má velmi jednoduchou formu SMS vašim kontaktům nebo odkazu, který pak máte možnost libovolně šířit.

V případě, že se na vaši výzvu následně do projektu skutečně někdo registruje, přičemž musí jít o reálnou osobu s plnou registrací, máte nárok i na atraktivní odměnu. Ta vám bude do 5 pracovních dnů jednoduše připsána na váš bankovní účet.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}