.st0{fill:#FFFFFF;}

Pojištění nemovitosti od Generali České pojišťovny 

 13 listopadu, 2022

Jana Vochková

5/5

Mít sen o vlastním bydlení je hřejivý pocit, splnit si tento sen je něco naprosto skvělého. Stěhování přináší také povinnosti, kterým se nevyhnete, kromě samotného balení věcí a jejich stěhování, vás také čeká velké papírování. Pokud se stěhujete do vlastního bydlení, které kupujete, čeká vás vyřízení pojistek. U novostavby budete mít v době stěhování tuto formalitu již vyřízenou. Jak si vybrat vhodnou pojišťovnu, co je nutností pojištění a proč sjednat pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti?

Kdo je Generali Česká pojišťovna

Generali Česká pojišťovna je finanční instituce, která je na trhu několik let. Historií sahá až do 19. století, během těchto let si nasbírala mnoho zkušeností v životním i neživotním pojištění. Pojišťovna je závislá především na klientech, proto si velice zakládá na jejich spokojenosti, komunikaci a ohleduplnosti. S tím také souvisí, že chtějí komunikovat o jakékoli situaci a nabídnout klientům řešení.

Pojišťovna svým klientům nabízí komplexní pojištění „Můj majetek“, ve kterém je zahrnuto následující:

 • pojištění bytu, domu, chaty,
 • přírodní živelné pohromy,
 • vybavení domácnosti,
 • odpovědnost občana za škodu,
 • nonstop asistenční služba.

Pojištění se sjednává prioritně proto, abyste měli jistotu, kdyby se něco stalo. V případě živelné události nebo krádeže máte jistotu, že máte majetek pojištění a pojišťovna vám vyplatí částku, za kterou můžete opětovně nakoupit vybavení svého domu. Kvalitní by měla být i asistenční služba, v případě zabouchnutých dveří nebo prasklého potrubí máte jistotu, že vám asistenční služba zařídí řemeslníka nebo zámečníka, který vám okamžitě pomůže, navíc vás to nebude nic stát.

Pojištění nemovitosti u Generali České pojišťovny

Pojištění nemovitosti je rozděleno do tří základních balíčků – Start, Standard a Exclusive.

U nemovitostí je více pojištěných rizik výhodou, máte tedy jistotu, že se vašemu domu nic nestane. Mezi základní pojištěná rizika, která pojišťovna pojistí, je následující:

 • Základní živly – blesk, požár, výbuch, autonehoda, pád předmětu, sesuv sněhu nebo půdy a zemětřesení.
 • Vodovodní nehody – prasklé trubky. Ohledně vody máte pojištění i na povodeň nebo záplavu. U poškozených trubek je náhrada i za vodu, která samovolně protekla.
 • Krádež – může se jednat o stavební materiál nebo náhradu za škody při loupeži, a to včetně samotných pokusů.
 • Elektrické vedení – pojištění se vztahuje i na elektroinstalace, přepětí, úder blesku, ale také neoprávněný odběr energie. Vztahuje se také na výměnu rozvodů elektriky a plynu.
 • Vandalismus – poškození majetku úmyslně. Může se jednat také o sprejerství.

Cena nemovitosti je uvedena v majetkové smlouvě, je nezbytné ji pravidelně aktualizovat s přihlédnutím na pohyb cen zboží, práce a stavebního materiálu, interval je ideálně 1x za dva roky. U části nemovitosti, kterou potřebujete zrekonstruovat, budete potřebovat také aktualizovat smlouvu na ohledy na dražší spotřebiče a materiál. Aby byla částka vždy reálná vůči ztrátě, je potřeba pojistnou smlouvu pravidelně aktualizovat, je tak brán zřetel na aktuální pořizovací ceny.

Nemovitost versus domácnost

Byt, dům nebo chata, všechno to zní podobně, ve všech případech se jedná o nemovitost, kterou bereme jako domov. Když jsem si chtěla pojistit svoji nemovitost, zjistila jsem jeden zásadní rozdíl. Z hlediska pojišťovny se rozlišují dva základní pojmy – nemovitost a domácnost. Zatímco nemovitost je pevně spojená se zemí, jedná se tedy o stavbu, plot nebo garáž, která k nemovitosti patří. Domácnost je považována za to, co je uvnitř nemovitosti, jedná se tedy o vybavení. Často používanou pomůckou pro pracovníky pojišťovny bývá, když se otočí dům vzhůru nohama, přesně se oddělí nemovitost a domácnost.

Pojištění je nutné sjednat okamžitě. Při koupi nemovitosti budete tuto situaci řešit po podepsání smlouvy a přepisu na katastru nemovitosti. Jestliže dům stavíte, je vhodné sjednat pojištění při začátku stavby. Navíc je to i povinnost, pokud stavbu financujete pomocí zdrojů z banky.

Pojištění domácnosti u bytu v nájmu

Nájem je často reálnější variantou, když se děti chtějí odstěhovat od svých rodičů. Když se do nájmu stěhujete, čeká vás podpis nájemní smlouvy, se kterou musíte souhlasit. Často je v nich dodatek, ke kterému patří téma pojištění. Zatímco pojištění nemovitosti mají na starost majitelé bytu, na vás padá povinnost pojištění domácnosti. Je to především proto, že majitel nechá v bytě některé věci, na druhou stranu vy si přinesete všechny své osobní věci, které musíte ocenit. Součástí pojištění nemovitosti může být také pojištění odpovědnosti.

Pojištění nemovitosti od Generali České pojišťovny

Porovnání s ostatními pojišťovnami

V případě pojistné události bývá největší komplikací rozpoznat pojistná rizika. Některé pojišťovny vám pojistí nemovitost na silný vítr, ale už není součástí pojištění vichřice. Je tedy dost tenká hranice v tom, kdy rozpoznat, o co se vlastně jedná. Pojišťovny mají ve smlouvách vždy podmínky, kdy začínají pojistná rizika. U větru se také odlišuje tornádo, které není ve skoro žádném balíčku pojišťoven. Podobný příklad je možné  uvézt i na pojem záplava a povodeň.

Zákazníky je nejvíce hodnocena pojišťovna UNIQA, která nabízí nejen vysoké pojistné limity, ale porovnání ceny a doplňkové služby k sobě krásně ladí. V souvislosti s porovnáním ostatních pojišťoven si nevede příliš špatně. Stejně jako u běžných pojišťoven je více řad pojištění. Čím je kategorie vyšší, tím je samozřejmě dražší, a je pojištěných více rizik. V pojištění nemovitosti si dobře vede i ČSOB pojišťovna, je to především proto, že úzce spolupracuje s Hypoteční bankou, a má reálný náhled. ČSOB si svých klientů nadmíru váží a nabízí mnoho bonusů v podobě slevy na spoluúčasti, za roky bez škody nebo sjednání online. U všech pojišťoven můžete také ušetřit za více pojistných smluv, čímž sbíráte bonusy a slevy na další pojistné smlouvy.

Oproti tomu Allianz nabízí svým klientům pojištění za neuvěřitelně zvláštních důvodů. První variantou jsou limity na 500 000 Kč na újmu na zdraví, újmu na majetku a finanční újmu. Zcela však chybí vodovodní škody, krádež, vandalismus nebo třeba zemětřesení. Druhá varianta zahrnuje totéž, oproti první variantě jsou pojistné limity na milionu korun českých. Poslední varianta se už razantně od předešlých liší, její pojistné limity sahají až na dva miliony korun českých. Pojistná rizika jsou kryta především ve 3 variantě, v předchozích dvou není kryta ani polovina rizik.

Pokud si chcete pojistit rodinný dům, jistě budete řešit i garáž. V takové situaci budete jistě řešit, zda pojištění vybraná pojišťovna nabízí a za jakých podmínek. Všeobecně platí, že se řeší, zda je garáž součástí domu, v takovém případě ji máte automaticky připojištěnou. Jestliže je adresa mimo nemovitost, kterou máte pojištěnou, musíte si sjednat doplňkové připojištění.

Porovnejte si i jednotlivé nabídky pojištění odpovědnosti z běžného občanského života. To znamená, že si pojistíte rizika, která můžete způsobit. Toto pojištění nebývá nejdražší položkou, a u většiny pojišťoven se vztahuje na všechny členy domácnosti a to včetně mazlíčků.

Asistenční služba u některých pojišťoven znamená jen základ, zajištění pomoci v případě povodně. U jiných to znamená zajištění topenáře, plynaře, instalatéra nebo dokonce zámečníka, když si zabouchnete dveře.

Faktory ovlivňující cenu pojištění

Jestliže sjednáváte pojištění komplexně včetně domácnosti, musíte přihlížet nejen na cenu nemovitosti, ale také vybavení domácnosti, které je v tomto ohledu dost podstatné. V případě pojistné události budete mít kryté veškeré vybavení.

Pro jednotlivé výpočty pojištění je důležité následující:

 • lokalita, kde se nemovitost nachází,
 • rozloha nemovitosti,
 • případná rizika, která mohou hrozit – nejčastěji povodňová oblast.

Jak ušetřit na pojištění s online srovnávačem?

Cena je jeden z nejvíce řešených faktorů u většiny klientů. I když chcete pojistit svůj domov nejlépe, jak jen je to možné, nemovitost už sama o sobě je dost velká kasička na peníze. Ušetřit tedy každou korunu je priorita.

Nejprve je důležité si říct, že není nutné šetřit na tom, co si pojistíte a na jakou částku, to by v případě pojistné události nemělo pojištění význam. Jsou způsoby, jak za pojištění ušetřit, aby to nebylo na úkor kvality. Jedním z nejčastějších způsobů je správný výběr pojišťovny, k tomu můžete využít i online srovnávače.

Společnost epojisteni.cz je v ČR největší a nejvýznamnější online poskytovatel pojištění. Srovnání pojištění je zcela nezávazné a zdarma. Srovnávač má smlouvy s vybranými pojišťovnami, to znamená, že mohou zajistit nižší ceny, než byste jako jednotlivec získali přímo v pojišťovně. Pokud chcete zjistit, kolik by vás pojištění nemovitosti stálo, stačí vyplnit jednoduchý formulář a následně vyčkat na nabídky. Tyto nabídky jsou poskládány přibližně, přesně je s vámi sjedná pojišťovací specialista, který se vám ozve. Pojištění můžete sjednat online, nemusíte tak nikam chodit. Vysvětlovat třetí osobě, co vyžadujete a ztrácet čas běháním po pojišťovnách, abyste zjistili ceny. V případě dotazů se stačí ozvat a máte k dispozici specialistu, který vám poradí online, přes telefon nebo na pobočce společnosti.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}