Vlastnictví rodinného domu je radost, ale zároveň také starost a přináší řadu povinností. Jednou z nich je sjednání pojištění nemovitosti, které bude krýt široký rozsah rizik. Opomenutí pojištění nemovitosti, nebo podcenění některého z možných rizik může mít dalekosáhlé důsledky. Jak tedy na srovnání pojištění rodinného domu bez zbytečných starostí?Srovnání pojištění rodinného domu

V rámci pojištění nemovitosti je možné pojistit rodinný nebo bytový dům, dále také nebytovou jednotku, garáž, chatu nebo chalupu. Podívejme se však detailněji na pojištění rodinného domu, které jej ochrání před všemi možnými riziky, zejména povodní, vloupáním, požárem, krupobitím, úderem blesku a podobně.

Pojistěte svůj majetek výhodněji

Nyní sleva až 40 % z pojištění domů a bytů.

Pojištění nemovitosti v kostce

Na co všechno se vlastně pojištění rodinného domu vztahuje? Samozřejmě je do pojištění zahrnut samotný rodinný dům, ale spadají sem také další stavby, které se nacházejí na daném pozemku, například skleník, garáž, zahradní domek a podobně. Není tedy nutné sjednávat více pojistných smluv a zabývat se zbytečnou administrativou.

V dnešní době je nepostradatelná možnost pojistit nejen starší budovy a nově zkolaudované objekty, ale samozřejmě také stavby. To je důležité pro ochranu vlastníka, ale také v případě, že je koupě nebo stavba dané nemovitosti financována hypotečním úvěrem. Banka totiž vyžaduje vinkulaci pojistného plnění ve svůj prospěch. V praxi to znamená, že v případě zničení nebo poškození rozestavěného domu je náhrada škody vyplacena bankovní instituci, která tak nepřijde o půjčené finanční prostředky.

Cena pojištění nemovitosti

A jak je to s cenou pojištění nemovitosti? Situace je samozřejmě podobná jako v případě pojištění domácnosti. Důležitým kritériem je proto výše pojistné částky, ale také rozsah pojistného krytí. Cenu dále ovlivňuje lokalita, ve které se daná nemovitost nachází (pojistné bude samozřejmě mnohem vyšší v záplavové oblasti), a také míra spoluúčasti.

Výše pojištění nemovitosti se odvíjí také od toho, zda je sjednáno na novou, nebo časovou hodnotu. V případě pojištění na novou hodnotu je to cena, kterou by měl stejný nebo porovnatelný rodinný dům postavený na stejném místě v momentě, kdy se řeší škodná událost. Naproti tomu časová hodnota značí cenu, kterou měl rodinný dům předtím.

Pojištění nemovitosti představuje poměrně malý zásah do rozpočtu s ohledem na to, jakou finanční ztrátu může nahradit. Rozhodně se tedy nevyplatí na pojištění rodinného domu přehnaně šetřit a zvolit automaticky nejlevnější variantu, bez dalšího zkoumání zahrnutých pojistných rizik a limitů pojistného plnění.

Rizika zahrnutá v pojištění nemovitosti

Jaká pojistná rizika pojištění nemovitosti kryje:

 • živelná pohroma (povodeň, záplava, vichřice, pád stromu, krupobití, lavina, sesuv půdy a podobně)
 • výbuch, požár, pád letadla
 • krádež, vloupání, vandalismus

Není radno podcenit ani pojištění domácnosti, které si můžete sjednat na stejném portálu, dokonce i v rámci jedné smlouvy u vybraných nabídek. Pojištění domácnosti kryje škody vzniklé na nábytku, elektronice, ale vztahuje se také na stavební prvky, jako je podlaha, kuchyňská linka, vestavěná skříň a podobně. Jednotlivé pojišťovací společnosti však takzvané běžné vybavení domácnosti definují různě, proto je potřeba zvážit, co všechno si přejete pojistit a v jaké výši.Srovnání pojištění rodinného domu

Představení služby ePojisteni.cz

Portál ePojisteni.cz patří mezi největší služby tohoto typu na našem trhu. Během několikaletého působení našlo mnoho klientů, kteří možnosti rychlého sjednání pojištění využívají opakovaně, ale stejně tak oslovuje nové zákazníky, kteří chtějí ušetřit na nejrůznějších typech pojištění.

Vyhledání a sjednání pojištění nemovitosti prostřednictvím ePojisteni.cz ocení každý, kdo nechce strávit dlouhé hodiny hledáním nabídek na stránkách jednotlivých pojišťoven. Vzhledem k široké nabídce různých typů pojištění si každý klient této služby vybere vhodný produkt, který ochrání jeho majetek i zdraví a postihne také další aspekty jeho života. Samotné vyhledání nejvýhodnějších nabídek pojištění rodinného domu je velmi rychlé. Do interaktivního formuláře stačí zadat základní údaje o dané nemovitosti, jako je adresa, výměra, počet podlaží a podobně. Není tedy nutné vyhledávat žádné informace o parcele atd. a pojištění zvládne zařídit opravdu každý.

Na první pohled by se mohlo zdát, že doménou ePojisteni.cz je povinné ručení, ovšem portfolio nabízených služeb se neustále rozrůstá a jeho součástí je i komplexní nabídka pro pojištění vašeho domova, tedy pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Samozřejmostí jsou však i jiné služby, zejména pomoc s řešením pojistných událostí atd. Mnozí zákazníci oceňují také možnost telefonické konzultace nebo zpracování podkladů.

Výhody pojištění nemovitosti přes ePojisteni.cz

 • rychlé srovnání nabídek mnoha pojišťoven
 • možnost okamžitého sjednání pojištění
 • běžně nedostupné nabídky a balíčky pojištění
 • komplexní poradenské služby
 • přehledné a intuitivní vyhledávání

Pravdou je, že se můžete poměrně snadno dostat k nabídkám, které vám samotná pojišťovna nikdy nenabídne. Z dlouhodobého hlediska tak můžete na pojistném ušetřit značnou částku a váš dům přitom bude dokonale ochráněn.Srovnání pojištění rodinného domu

Hodnocení uživatelů a jejich zkušenosti

A jaké jsou osobní zkušenosti uživatelů s touto službou? Podle vesměs pozitivních hodnocení, která lze na internetu najít, se zdá, že služba funguje velmi dobře a klienti jí mnohdy využívají opakovaně. Lidé, kteří si sjednávají nejen pojištění nemovitosti, oceňují zejména rychlost a také přehlednost. Důležitá jsou pro ně samozřejmě i výhodné ceny a další doplňkové služby, které pomáhají s řešením pojistných událostí.

Shrnutí a rady pro sjednání pojištění rodinného domu

Jak najít nejvýhodnější pojištění rodinného domu? Mnoho lidí se obrátí na pojišťovnu, u které už mají sjednané jiné pojištění. Takový postup však není zárukou toho, že získáte skutečně výhodou nabídku. Mnohdy můžete za stejnou cenu získat u konkurenční pojišťovací společnosti pojištění vztahující se na mnohem více rizik a také s vyššími limity plnění.

Proč si tedy sjednat pojištění nemovitosti prostřednictvím ePojisteni.cz?

 • Přehledné a okamžité srovnání mnoha nabídek
 • Možnost sjednání pojištění během 5 minut
 • Finanční úspora až několik desítek procent
 • Výhodné, jinde nedostupné nabídky a balíčky pojištění domova

Přesvědčily vás výhody sjednání pojištění nemovitosti prostřednictvím srovnávacího portálu? Výhodné nabídky pojištění nemovitosti na jednom místě naleznete na ePojisteni.cz. Kromě základních typů pojištění si můžete vybrat i z doplňkových připojištění pro ještě větší ochranu vašeho majetku.

Jednotlivé nabídky se mohou značně lišit. A na co se tedy zaměřit? Důležitým parametrem je samozřejmě míra spoluúčasti, ale také možnost připojištění. Pozornost byste měli věnovat také zahrnutým rizikům a jejich limitům, které není radno podcenit.

 

Využili jste už této jednoduché možnosti pro sjednání pojištění rodinného domu?

 

Jak na srovnání pojištění rodinného domu

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na