Pokud cestujete do zahraničí, právě vaše cesta je tou nejnebezpečnější částí. Je výhodné sjednat si havarijní pojištění do zahraničí?

Řidiči, kteří už někdy na dovolenou automobilem jeli, vědí, že cesta je velmi namáhavá, zvlásť pak, když se objeví kolony a horko. Nedostatek odpočinku a nevolnost způsobená nadměrně vysokou teplotou může zapříčinit vážnou dopravní nehodu. Na cestách byste si měli ohlídat i dostatečný přísun tekutin a potravy. Jestliže nechcete utrácet na čerpacích stanicích, připravte si jídlo dopředu a uschovejte ho do tzv. automobilní ledničky, kterou pořídíte na internetu. Pití si ale vždy kupujte čerstvé s co nejmenším obsahem cukru, aby bylo osvěžující a nezatěžovalo váš organismus.

Proč nestačí povinné ručení

Povinné ručení je samozřejmostí, bohužel ale nestačí. Pokud se nechcete během své dovolené zabývat nepříjemnostmi, které můžou být způsobeny náklady za opravu vašeho vozu při havárii, doporučujeme sjednat i havarijní pojištění.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Jak mít co nejlevnější havarijní pojištění do zahraničí

Pokud se vám nechce platit za celoroční havarijní pojištění, existuje i jiná cesta. Většina pojišťoven nabízí také krátkodobé havarijní pojištění, které je na cesty do zahraničí jako dělané.

Nejkratší variantu havarijního pojištění si můžeme sjednat na dobu 14 dní. U pojišťoven se ale většinou setkáme s nabídkou pojištění na dobu 1 až 3 měsíců.

Jak vybrat havarijní pojištění na cestu do zahraničí - prostřední obrázek

Asistenční služby

Havarijní pojištění mívají většinou v ceně asistenční služby, které jsou nám k dispozici 24 hodin. Pokud se stane nějaká nehoda, poradí nám, jak postupovat, nebo dokonce zavolají odtahovou službu.

Pokud nechcete havarijní pojištění, ale stačí vám pouze asistenční služby, můžete využít produktu od pojišťovny Kooperativa, která nabízí od 2. 7. 2012 produkt s názvem HOLIDAY. Jde o službu, která je určena pro osobní a nákladní automobily do hmotnosti 3,5 t. Tuto službu si může sjednat každý, kdo si sjednal cestovní pojištění na dobu max. 30 dní. Pojišťovna nabízí asistenci po celé Evropě. Za tuto službu zaplatíte 280,-, pokud váš pobyt trvá maximálně 10 dní. Pokud trvá více než 10 dní (max. 30 dní), zaplatíte 440,-. Asistenční služba HOLIDAY zahrnuje:

 • příjezd a odjezd zásahového vozidla;
 • práce mechanika zdarma (po dobu 60 minut);
 • nocleh v hotelu pro řidiče i spolujezdce;
 • odtah vozidla do místa bydliště klienta v ČR nebo do autoservisu
 • zapůjčení náhradního vozidla na 5 dní zdarma;
 • poskytnutí náhradního řidiče na cestu zpět do místa bydliště.

Kde sehnat krátkodobé havarijní pojištění

Česká pojišťovna

Tato pojišťovna nabízí havarijní pojištění, kterou si můžete sjednat na dobu minimálně jednoho měsíce.Bohužel nenabízí sjednání havarijního pojištění prostřednictvím internetu (online sjednání). Krátkodobé havarijní pojištění na dobu jednoho měsíce u České pojišťovny se cenově pohybuje okolo 5-6 tisíc.

Varianty pojištění, které si můžeme sjednat:

 • Odcizení a živel
 • Havárie, vandalismus a živel
 • Havárie, vandalismus, živel a odcizení

Druhy připojištění, která si můžeme sjednat k havarijnímu pojištění:

 • Pojištění všech skel na vozidle (nevztahuje se na střešní skla, kryje pouze poškození či zničení skel při havárii a živelným pohromám).
 • Náhradní vozidlo (nevztahuje se na odcizení vozidla, poruchu či totální škodu vozidla).
 • Střet se zvěří (pouze na území České republiky).
 • Živel
 • Odcizení vozidla

Allianz

Pojišťovna Allianz poskytuje sjednání havarijního pojištění na minimální dobu 3 měsíců. Jelikož krátkodobé havarijní pojištění platí na dobu určitou, je klient povinnen uhradit pojištění jednorázově.

Varianty pojištění, které si můžeme sjednat:

 • ALLIRISK (kryje všechna rizika)
 • MINIRISK (pro starší vozy, kryje běžná rizika, nezahrnuje krytí při havárii)

Direct pojišťovna

Pojišťovna Direct umožňuje sjednání havarijního pojištění na dobu jednoho měsíce. Pojištění kryje škody na vozidle i na jeho výbavě. Musíme si zvolit, že havarijní pojištění bude platné v Evropě a ne pouze na území České republiky. U pojišťovny Direct se cena za krátkodobé havarijní pojištění na dobu jednoho měsíce pohybuje okolo 5 tisíc korun.

Kooperativa

Pojišťovna nabízí jak výše zmíněný produkt HOLIDAY, tak i krátkodobé havarijní pojištění na dobu minimálně jednoho měsíce. Za krátkodobé havarijní pojištění zaplatíme u této pojišťovny něco okolo částky jednoho tisíce korun. Vychází nám tedy z našeho výběru nejlevněji. Bohužel neumím říct, zda je tento produkt mezi ostatními i nejkvalitnější.

Jak najít to nejlevnější pojištění

Obecně platí, že čím vyšší věk pojistníka a čím déle vlastní řidičský průkaz, tím levnější havarijní pojištění. Na cenu havarijního pojištění má kromě věku vlin také typ a značka vozidla, výkon, ale i bydliště pojistníka. Pokud si ale nejste s výběrem havarijního pojištění zcela jisti, doporučuji vyzkoušet kouzlo nějaké z mnoha online kalkulaček a srovnávačů. Jednoduše zadáme pár osobních údajů a údajů z technického průkazu a můžeme se kochat rychlým výběrem těch nejlepších a nejvýhodnějších produktů pojišťoven.

Pokud máte i vy nějaké zkušenosti s krátkodobým havarijním pojištěním do zahraničí, pochlubte se dole pod článkem v komentářích ostatním nerozhodným čtenářům.

Jak vybrat havarijní pojištění na cestu do zahraničí - konečný obrázek

 

Jak vybrat havarijní pojištění na cestu do zahraničí

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na