.st0{fill:#FFFFFF;}

Srovnání: Pojištění autoasistence 

 26 ledna, 2021

Jana Vochková

Ohodnotit

Každému z nás se někdy stalo, že auto prostě přestalo jet. Auta jsou pořád jen stroje a ty se prostě čas od času, ať chceme či ne, porouchají. Takovýto problém potkal bohužel i naši rodinu, a to dokonce při cestě na dovolenou. Ano, cesta vlastním vozidlem sebou nese vždy určitá rizika. A jedno z rizik je porucha automobilu, když to neméně čekáme. I moje auto sloužilo vždy dobře a nebyl s ním sebemenší problém. Ovšem, jak se říká, přišlo to opravdu v ten nejhorší moment. Naštěstí jsem před cestou uzavřel pojistku autoasistence a musím říci, že bez ní už nikdy a nikam nevyjedu. To nejlepší, co můžete udělat, je uzavřít pojištění autoasistence. Nikdy totiž nevíte, kdy bude pomoc na cestách opravdu potřeba. Ale pěkně po pořádku. Jako první jsem si vlastně potřeboval zjistit, co to vůbec pojištění autoasistence je, co všechno zahrnuje a na kolik provětrá moji peněženku.

Co to je autoasistence

Vezmeme to pěkně od začátku. Auto jsem před odjezdem na dovolenou samozřejmě jako vždy nechal zkontrolovat v servise, velice podrobně naplánoval cestu, koupil dálniční známku a myslel jsem si, že jsme na cestu velice dobře připraveni. Druhý den jsem se sešel s kamarádem a ten mi řekl, ať si pro „strýčka příhodu“ zařídím také pojištění autoasistence. Jelikož jsem o tom nevěděl skoro nic, nechtěl jsem koupit zajíce v pytli. Než jsem se tedy rozhodl, jestli autoasistence zakoupit nebo ne, musel jsem si zjistit pár informací. K mému velkému překvapení jsem zjistil, že pojištění autoasistence pokryje opravdu širokou škálu nepříjemností, které se mohou po cestě na dovolenou vyskytnout. A nejen tam, ale i zpět. No vlastně kdekoliv, a to jak na území České republiky, tak v zahraničí.

Na co se pojištění vztahuje

Byl jsem opravdu velice překvapen, na co vše se obvykle pojištění autoasistence vztahuje. Pojištění zahrnuje samozřejmě hlavně to, pokud se auto porouchá nebo nedej bože dojde k dopravní nehodě, která způsobí nepojízdnost vozidla. Dále jsem se dozvěděl, že se to vztahuje i na odcizení vozidla samotného, což v dnešní době je velice užitečné. To samé platí pro vandalismus, který způsobí nepojízdnost vozidla. Další důležitý faktor je, že se pojištění vztahuje také na defekt pneumatiky, což je opět velice užitečné.

V dnešní době lepení pneumatik je opravdu těžké si kolo opravit sám a bez rezervy. Vždyť když jsem bral auto ze servisu, sám člověk pracující na pobočce v servisu mi řekl, že by si ani on sám nedokázal kolo zalepit, protože prostě neví, jak na to. Od té doby se jen modlím, abych kolo nepíchnul třeba na dálnici, kde se s tím nedá nic dělat. Proto jsem se opět maličko uklidnil, když jsem zjistil, že to pojištění autoasistence pokrývá. Další pomoc je rozhodně stejně užitečná, alespoň pro mě, a myslím, že i pro většinu řidičů. Jedná se o vybití baterie. To se také může stát kdekoliv a kdykoliv stejně jako je dojití paliva. I toto naleznete ve většině balíčků autoasistence.

Srovnání: pojištění autoasistence

Jako další bonus vidím v načerpání špatného paliva. Ano, říkáte si stejně jako já, že to se nesmí stát, ale opak je pravdou. Stačí se jen nezamyslet nebo střídat více aut s různými palivy a problém je okamžitě na světě. Tato chyba se v naší rodině stala také docela nedávno. Tchyně prostě natankovala špatně a bylo to. Neuvědomění si, že jede pracovním autem místo autem svým, což znamenalo okamžitou pohromu. Naštěstí firma autoasistence měla a ihned po kontaktování svého šéfa byl problém vyřešen. Jako poslední, co většina balíčků obsahuje, jsou zabouchnuté klíče v autě či dokonce jejich ztráta. Klíče jsou a vždy budou jeden z největších mých problémů. A když už nic, tak z tohoto důvodu se mi vyplatí pojištění autoasistence zakoupit.

Shrňme si tedy, co pojištění autoasistence pomoc řidičům na cestách tedy obvykle obsahuje:

– odcizení vozidla

– porucha vozidla

– nehoda, která způsobila nepojízdnost vozu

– vandalismus, jenž způsobil nepojízdnost vozu

– vybitá baterie

– dojití paliva

– načerpání špatného paliva

– ztráta klíčů od vozidla

– zabouchnutí klíčů ve vozidle

– defekt pneumatiky

Dále jsou tu potom limity pojistného plnění, které se většinou vztahují na následující položky. To, že pojištění zahrnuje opravu auta přímo na místě nebo také odtah do nejbližšího servisu, není zase tak velké překvapení. Co však pro mě překvapení bylo, že mi bude zařízeno náhradní ubytování v místě poruchy nebo také náhradní doprava domů či do cíle mojí cesty. Velice mě potěšilo, že pojištění také myslí na telefonické tlumočení při styku s úřady, ať už se jedná o úřady v naší zemi nebo zemi cizí. S tím se vztahuje také odtažení neopraveného vozidla zpět do České republiky. Již po tom všem, co jsem se zatím o pojištění autoasistence dozvěděl, jsem byl pevně rozhodnut, že do pojištění rozhodně musím jít.

Výběr pojišťovny

To však nyní znamenalo ten nejtěžší úkol. Zjistit si o autoasistence nedalo tolik práce, ovšem vybrat tu správnou pojišťovnu, to je ten nejtěžší oříšek. Přeci jen, ne všechny pojišťovny mají stejně kvalitní balíček. Pak je tu samozřejmě cena za pojištění, ta hraje velmi velkou roli při výběru. Zvolil jsem tedy nejjednodušší řešení, a sice to, že jsem pro výběr použil naprosto senzační portál, který jsem našel na internetu. Jedná se o portál https://www.epojisteni.cz/, kde je na výběr a hlavně na srovnání obrovské množství pojišťoven.

Srovnání jednotlivých pojišťoven při výběru autoasistence

Allianz pojišťovna

V pojišťovně Allianz je možné využít non-stop linku pojišťovny +241 170 000. Škoda se dá u této pojišťovny také nahlásit on-line na jejich stránkách.

Co asistenční služby zahrnují:

  • Technickou asistenci (nehoda, porucha, živel, odcizení, chyby řidiče)
  • Nárok na zapůjčení náhradního automobilu
  • Pokud je pojistnou smlouvou sjednáno pojištění základní asistence, případně i pojištění asistence plus, jednotlivé limity pojistného plnění vyjádřené finanční částkou nebo dobou nájmu se sčítají.
  • Asistenční služby jsou aktivní ihned po zaplacení smlouvy i u s mluv s odloženým počátkem pojištění
  • Non-stop linka 24 hodin denně a to 7 dní v týdnu

Základní varianta

Cena této varianty je 3 000 Kč a balíček zahrnuje:

Nárok na zorganizování a úhradu nákladů na:
– opravu na místě
– vyproštění a manipulaci s vozidlem
– odtah vozidla do nejbližší autoopravny
– odvoz posádky do místa, do kterého je odtahováno vozidlo
– úschovu nepojízdného vozidla

Dále pak je možnost zapůjčení vozidla při nepojízdnosti na 3 dny při ceně 1 000 Kč/den. Při odcizení vozidla je zapůjčení jiného vozu možno na 15 dní opět za 1 000 Kč/den.

Varianta plus

Varianta plus je podle mého zjištění naprosto stejný balíček bez poplatků za nepojízdnost či odcizení vozidla. To má daný balíček plus v ceně. Ovšem cena balíčku je stanovena na 15 000 Kč, což už je pro mě osobně tedy dost peněz, a proto bych uvažoval pouze o balíčku základním.

Generali pojišťovna

I v pojišťovně Generali je možné využít non-stop linku pojišťovny +241 114 114. Zde také platí, že se škoda dá u této pojišťovny nahlásit on-line na jejich stránkách. Co mě ovšem osobně překvapilo u této pojišťovny je volba balíčků a co všechno dané balíčky obsahují. Jako první jsem zjistil, co všechno asistenční služby zahrnují. Ve všech variantách asistenční pomoc zajišťuje při dopravní nehodě, poruše, záměně či nedostatku paliva, zabouchnutí, ztrátě klíčů, vybití akumulátoru, proražené pneumatice, zamrznutí ruční brzdy nebo zámků, živelné události nebo také vandalismu, a to opět 7 dní v týdnu a 24 hodin denně.

Zde si u pojišťovny můžeme vybrat ze 3 různých variant.

Standard – S

Cenově nejlevnější je varianta „S“ neboli STANDARD. Zde se cena pohybuje pro ČR 2 000 Kč a v zahraničí 4 000 Kč. Zahrnuje odtah vozidla do 50 km, dále příjezd a práci mechanika na 60 minut. Uschování vozidla maximálně na 3 dny a jako poslední poradenské služby.

Exclusive – M

Tato varianta je podle mě jak cenově, tak formou balíčku stavěná přesně na míru, kterou bych si představoval. Cena v České republice se pohybuje okolo 4 000 Kč a pro zahraničí 8 000 Kč. Ovšem práce mechanika je prodloužena na 2 hodiny a odtah vozidla je zaručen až do 100 km. Prodloužena je také úschovna vozidla, a to na dobu 5 dnů. Poradenské služby jsou opět zahrnuty v ceně.

Comfort – L

Balíček cenově nejdražší, ovšem zahrnující veškerý komfort pro zákazníka. Cena pro Českou republiku je 25 000 Kč a pro zahraničí 50 000 Kč. Cena už pro mě osobně velice velká, ale najdou se i ti, kteří si rádi připlatí. V ceně je totiž příjezd a práce mechanika na 180 minut, dále odtah vozidla neomezeně kamkoliv. Vyproštění vozidla speciální technikou, úschovna vozu na 10 dní, náhradní vozidlo na dobu 5 dní, náhradní přeprava osob, ubytování maximálně na 5 nocí za cenu 5 000 Kč na noc. Dále přeprava řidiče pro opravené vozidlo, přeložení vašeho nákladu po dobu dvou dní. Právní pomoc v maximální hodnotě 25 000 Kč a samozřejmě poradenské služby.

Mohl bych vám tu psát a povídat o mnoha dalších pojišťovnách, které jsem si prohlížel a zjišťoval o nich potřebné informace, které by nejlépe vyšly pro moji rodinu. Ale podle mě, je nejlepší když to každý vidí na vlastní oči. Proto opravdu neváhejte a podívejte se na stránku www.epojisteni.cz, kde naleznete srovnání dokonce 10 pojišťoven hned vedle sebe. A co říci na závěr? Po mých zkušenostech, bez autoasistence již neudělám nikdy ani krok.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}