.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: ČSOB havarijní pojištění Premiant 

 21 listopadu, 2020

Jana Vochková

Havarijní pojištění PREMIANT je jednou z variant havarijního pojištění od ČSOB. Jaká tato pojistka je a jaké má výhody a nevýhody?

Havarijní pojištění od ČSOB

Podobně jako jiné pojišťovny nabízí i ČSOB jednak zákonem vyžadované povinné ručení a jednak také dobrovolnou havarijní pojistku.

Havarijní pojištění od ČSOB existuje ve třech variantách. Ty se od sebe liší rozsahem krytí, a tedy i tím, pro koho jsou svým rozvržením vhodné. A samozřejmě i svou cenou, platí zde obecná zásada, že čím širší je rozsah krytí u havarijní pojistky, tím je ve výsledku dražší.

Hlavní výhody pojištění od ČSOB

 • Při využití smluvního servisu spoluúčast pouze 1000 Kč
 • Sleva za každý rok pojištění bez škody – můžete tak ušetřit až 55 % z ceny
 • Dárky: 1000 Kč na palivo + poukaz na nákup (např. kamery do auta)
 • Při sjednání pojištění na totální škodu (GAP) vyplácí do 5 let původní cenu vozu (jako jedni z mála nesnižují vyplacenou částku o staří vozu)
 • Odtah vozidla v případě havárie v ceně pojištění – a to i ze zahraničí (když se zaseknete v Chorvatsku, dostanete se i s autem v pohodě domů)
 • Výrazná sleva při sjednání online na webu ČSOB

Vyšší varianty pojištění nabízejí rovněž možnost pojištění proti odcizení vozidla. Pojištění má garantovanou platnost po celé Evropě. Rovněž řidiče potěší široký rozsah asistenčních služeb, které jsou dostupné 24 hodin denně.

Od verze pojistky s názvem DOMINANT je součástí pojištění také pojištění proti odcizení. U verze PREMIANT můžete využít, za předpokladu, že vlastníte nové, respektive nejvýše dva roky staré vozidlo, garanci vyplacení pojistné částky až do pořizovací ceny nového vozidla.

Díky všem těmto výhodám vás havarijní pojištění od ČSOB umí doslova zachránit v mnoha náročných situacích. Samozřejmostí je možnost nechat si do havarijního pojištění převést bonus z povinného ručení. Nemusíte se tak bát, že by vás tento typ pojištění vyšel příliš draho.

Podmínky pro sjednání havarijní pojistky

Obecně mohou být předmětem tohoto pojištění osobní, obytná, dodávková, nákladní a montážní vozidla do celkové hmotnosti 3,5 tuny.

Zároveň platí, že pojistit lze pouze vozidla vyrobená po roce 2000, nikoli starší. Dotčený vůz musí být technicky způsobilý k provozu v souladu s aktuálně platnými předpisy. Zároveň nesmí být poškozený.

Havarijní pojištění v tomto případě je vztaženo pouze na majitele vozidel, jak uvádí přímo ČSOB, není určeno motocyklům.

ČSOB: havarijní pojištění PREMIANT

Co obsahují asistenční služby

Asistence v zahraničí

V rámci pojistky je možné nechat si zajistit opravu nebo odtah vozidla při nehodě nebo poruše. Tato volba je dostupná v ČR i v zahraničí.

V případě opravy nemusí být možné díly v zahraničí sehnat. Pak vám budou doručeny, a to buď do příslušné opravny, nebo na mezinárodní letiště. Jestliže se oprava ukáže jako nerentabilní, pojišťovna se komplexně postará o vyřazení vozidla z evidence a jeho sešrotování.

Limity pro odtah jsou nastaveny na 2 000 Kč v ČR nebo 150 EUR v zahraničí. Pro zájemce je k dispozici nadstandardní asistence s vyššími limity. Můžete si je v případě potřeby posunout až na 7 000 Kč pro ČR a 450 EUR pro zahraničí.

Případně je možné si také při problémech, které vás postihnou mimo ČR, nechat od pojišťovny zařídit náhradní vozidlo nebo ubytování.

Pojišťovna vám ubytování zařídí a zaplatí v případě mechanické poruchy, dopravní nehody, zásahu cizí osoby nebo živelní události. Omezeno je to nejvýše na 2 noci. Počítat musíte i s finančním limitem, a to ve výši 3 000 Kč v ČR nebo 160 EUR v zahraničí. Tyto limity lze dále za úhradu navýšit, a to až na 3 noci. Finanční limity lze přenastavit do výše 9 600 Kč pro ČR a 460 EUR pro zahraničí.

Zapůjčit lze pro účely návratu osob jednak osobní automobil, a to po dobu nejdéle 24 hodin v ČR nebo 48 hodin v zahraničí. Dále je možno zajistit vlak II. třídy nebo taxi v celkové hodnotě 3 000 Kč.

Výhodnou pomocí v zahraničí je bezesporu i zajištění tlumočníka a pomoc při případném jednání s úřady.

Jestliže se při nehodě zraníte a zůstanete hospitalizovaní v nemocnici, máte v rámci asistenčních služeb nárok na náhradního řidiče.

Co dělat, pokud zvládnete důsledky nehody či poruchy řešit vlastními silami, ale nemáte u sebe příslušnou hotovost? Pojišťovna vám může na tyto účely půjčit částku až 500 EUR. A to po složení zálohy nebo s podmínkou řádně zajištěné záruky.

Rovněž lze zajistit předání vzkazu blízké osobě, tj. tomu, kdo má být upozorněn na skutečnost, že máte nějaký problém.

Asistence v ČR

Problémy s autem vás však nemusejí ohrozit jen v zahraničí, kde hrozí, že nenajdete nejbližší servis nebo vám zkomplikuje život jazyková bariéra. V případě, že jste ráno nenastartovali automobil doma, pojišťovna vám pomůže.

Spolehnout se na pomoc od ČSOB můžete rovněž při ztrátě klíčků nebo v okamžiku, kdy vám dojde palivo. Jestliže si chybu způsobíte sami záměnou paliva, opět vám v této situaci nabídne řešení právě asistenční služba.

Další nepříjemnou situací, kterou vám může havarijní pojištění pomoct vyřešit, je také defekt na pneumatikách.

Charakteristika pojištění PREMIANT

Pojištění s názvem PREMIANT představuje nejkomplexnější verzi pojistky. Konkrétně jsou v ní obsaženy následující služby:

 • živelní pojištění
 • střet se zvěří a poškození zvěří
 • střet, pád a náraz vozidla
 • jakékoli jiné poškození
 • vandalismus
 • asistenční služby
 • odcizení
 • garance pojistné částky (GAP)

Pro koho je vhodná pojistka PREMIANT

Jak uvádí i přímo ČSOB, primárně je to pro majitele nového vozidla. Ostatně i proto je sem přímo zahrnuta pojistka GAP.

Havarijní pojištění si obecně pořizují především motoristé, pro něž jejich automobil není jen dopravním prostředkem, ale přikládají mu určitou vyšší hodnotu. Ta je samozřejmě nezřídka svázaná s financemi.

Nového automobilu je vám obvykle líto více a máte tendence i drobné škody více řešit i jim předcházet. Případný šrám na starším autě zpravidla nemrzí jeho majitele tolik. Velmi obecně tak lze říci, že u vozů nižší a střední třídy se jakékoli havarijní pojištění vyplatí přibližně na dobu prvních 5 až 6 let.

Podobně je tomu u havarijního pojištění PREMIANT. V případě, že vlastníte starší vůz nebo jednoduše jen nechcete platit tolik, můžete se podívat po obou nižších variantách pojištění.

Co je GAP

GAP neboli Guaranteed Asset Protection znamená garantovaná ochrana majetku. Původně se toto připojištění vztahovalo především na leasing. Postupně se však rozšířilo i na běžné havarijní pojištění a v posledních letech se mezi řidiči prosazuje stále častěji.

Jeho zřízení jednoduše znamená, že vám bude uhrazený mezi obvyklou a pořizovací cenou. V případě tzv. totálních škod totiž pojišťovna za normálních okolností vyplácí pouze cenu obvyklou, navíc s odečtenou spoluúčastí. GAP tak v podstatě brání tomu, aby vozidlo ztrácelo v čase na hodnotě, což se běžně děje.

U pojištění PREMIANT platí, že automobil musí být v provozu maximálně 2 roky. Limitace na počet let je běžná, konkurenční pojišťovny však umí nabídnout pojistku GAP i na dobu 3 let. Někteří poskytovatelé už jsou schopni dokonce nabídnout GAP i na 5 let.

Jaká připojištění si můžete sjednat

K základní verzi pojištění je rovněž možné si sjednat požadovaná připojištění, která vám poskytnou širší ochranu. Jsou to:

Připojištění okenních skel

Připojistit lze kromě střešního okna všechna okenní skla. Pojištění se vztahuje, jak oficiálně uvádí sama pojišťovna na svých webových stránkách, na případy náhlého poškození vozidla jakoukoliv nahodilou událost až do výše 50 000 Kč.

Pojištění posádky

Kromě řidiče je možné pojistit rovněž posádku. A to konkrétně na riziko úmrtí, dále také trvalých následků i denního odškodného v případě hospitalizace.

Pojištění zavazadel

Pojištění zavazadel se vám bude hodit zejména na dovolenou. Řada z nás cestuje s kufry na střeše, případně tráví čas aktivně a bere si s sebou například kola. Pak jistě oceníte, že s tímto připojištěním budou pojištěny všechny osobní věci celé posádky.

Jak ušetřit na sjednání pojistky

Výrazně ušetřit lze při sjednání pojištění online na tomto odkazu. U tuzemských pojišťoven je toto zavedenou praxí, proto ani ČSOB není výjimkou. Zájemci tak mohou ušetřit až 20 %, pokud ke sjednání pojistky využijí internet.

Potřebovat budete základní vstupní údaje. Především se jedná o SPZ vozidla a jeho aktuální cenu. Dále je nutné uvést informace o sobě. Tedy zejména rok narození a místo bydliště.

Nárok na bonus si pak můžete spočítat sami podle počtu způsobených dopravních nehod a podle doby, po kterou už máte vozidlo pojištěno. Počítá se v letech. Jestliže si tyto informace nepamatujete, lze je spočítat podle rodného čísla, které do kalkulátoru zadáte.

Havarijní pojištění a povinné ručení v jednom

Za shodných podmínek si lze sjednat zároveň libovolnou alternativu havarijního pojištění a povinné ručení, které je rovněž nabízeno ve třech verzích.

Kterou konkrétně si vyberete, to závisí na vašich podmínkách. Sjednání povinného ručení lze ovšem jednoznačně doporučit vaší pozornosti. Zpravidla se totiž z pohledu ceny vyplatí mít obě pojistky u stejného poskytovatele.

Musím s vozem na prohlídku?

Pokud chcete některou z variant havarijního pojištění, skutečně musíte s vozidlem absolvovat prohlídku a zajištění fotodokumentace k němu. Tatáž povinnost se týká zájemců o doplňkové pojištění proti odcizení, které se sjednává k povinnému ručení.

O smluvních autoservisech

Pojišťovna na svých stránkách přímo doporučuje využívání smluvních autoservisů. Vyplatí se vám nejen z pohledu kvality, ale také finančně. Při opravách ve smluvních autoservisech totiž zaplatíte nižší spoluúčast. Stejně tak vám kromě peněz ušetří servis i čas. Vozidlo tu jednoduše můžete nechat a odborníci se o vše postarají sami a vyřeší nutné náležitosti za vás.

Nevybrali jste si u ČSOB?

Na tuzemském trhu figuruje celá řada pojišťoven. Vyznat se v jejich nabídce může být velmi náročné. Pro snadné a rychlé zorientování můžete využít jednoduché internetové srovnávače. K těm nejoblíbenějším patří ePojištění.cz.

Ohodnotit
Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}