.st0{fill:#FFFFFF;}

Jak zařídit havarijní ručení pro vozy Ford 

 29 srpna, 2020

Jana Vochková

Ohodnotit

Pokud jste majiteli některého z vozů značky FORD jako já, víte dobře, co máte doma za poklad. Já jsem příznivcem této značky již několik let, a to především z toho důvodu, že se jedná o vozidla spolehlivá, prostorná a s velmi slušným designem. Případnou opravu zajistí běžně každý servis a vážně dobře se řídí.

Historie Fordových závodů

O vozidlech FORD slyšel jistě úplně každý. A většinou také o jejich vzniku. Společnost byla založená v roce 1903 Henrym Fordem, proslulým vynálezcem a inovátorem. Za svůj život se mu povedlo objevit a světu předat několik významných vynálezů, ty pak dobře zpeněžit a získat tak prostředky na zahájení výroby automobilů. Krédem pana Forda bylo vyrábět cenově dostupná a vysoce spolehlivá auta tak, aby na ně mohli běžně dosáhnout lidé i s nižšími příjmy.

Levně a hodně

Ikonickým vozem se již v roce 1908 stal Model T – první masově vyráběný vůz doby. Společnost Ford již od počátků využívala montážní linky, které umožňovaly vyrábět lacině a ve velkém množství. V současnosti patří FORD mezi přední světové výrobce vozidel, má továrny v 65 zemích světa. Pod jeho koncern spadá Mustang, Aston Martin, Mercury a Lincoln. Co se týče Evropy, tak je v těsném druhém pořadí za největším producentem Volkswagen.

Na špičce po celou dobu

V roce 2000 získala automobilka ocenění „Auto století“. Vyrábí také motory pro týmy rallye, kde v minulosti měla své velmi ceněné zastoupení. Trend bezpečnosti, cenové dostupnosti a souladu s ochranou životního prostředí a ekologickým provozem si společnost drží dále. Sortiment aut Ford obsahuje různé sedany, tří a pěti dveřové hatchbacky, minivany, kupé, kabriolety, crossovery, SUV, dodávky, pickup nákladní auta a kombi.

Zajímavé aktuální řady vozů FORD

Mezi aktuálně vyráběné patří rozhodně Focus, který se pyšní velmi prostorným a pohodlným interiérem, vytříbeným designem, použitými pokročilými technologiemi a velmi výkonnými a hospodárnými motory. Pro svou oblibu se v různých obměnách vyrábí již od roku 1998.

Jak zařídit havarijní ručení pro vozy Ford

Nová Puma je vyráběná v reakci na trend hybridních elektrických automobilů, které zajišťují šetrnější přístup k životnímu prostředí. Motory Fordu Puma jsou produkovány s benzínovým motorem EcoBoost a variantou mild-hybrid, která poskytuje dobrý výkon a zanedbatelnou spotřebu paliva i výrazně nižší emise CO2.

Nová Kuga v hybridní verzi přináší velmi slušné SUV. Výborný prostor, bezpečné a spolehlivé řízení. Model je nabitý inovativními technologiemi, které zaručí dokonalé ovládání vozu.

S-MAX patří do řady praktických rodinných aut. Nízká spotřeba a jistý dojezd do cíle.

Galaxy je velmi prostorný vůz pro velkou rodinu, vyniká spolehlivým motorem a především dostupností náhradních dílů.

Explorer je právě nabízený již v šesté generaci. Nabízí kombinaci elektrického a benzínového pohonu. Všestranné vozidlo.

Klasikou je Mondeo s nadčasovým vzhledem a komfortním prostorem.

Luxusní a sportovní jízdu nabízí stylový Ford Mustang. Nádherné a silné vozidlo musí bavit úplně každého.

Raptor je hodně silné auto ideální do terénu, troufnout si v něm i na nejtěžší off-road, to je jasná a dobrá volba.

Nepodcenit pojištění

Ať už vlastníte jakýkoli typ, je dobré si auto pojistit. Já mám samozřejmě sjednané povinné ručení, ale mám své auto rád, a proto jsem se rozhodl, že by bylo dobré popřemýšlet také o havarijním pojištění. Jasně, jsem dobrý řidič, zatím bez nehody. Ale víte jak, na silnici zkrátka nejsme sami a stát se může cokoli.

Komplexní pokrytí škod

Kromě toho, havarijní pojistky nepokrývají jen škody z nehody, ale mohou být sjednané i na jiné škody, dokonce i na krádež. Jistěže škodu při nehodě řeší povinné ručení. Ale jen u toho, kdo nehodu nezpůsobil. To znamená, když někoho nabourám, tak naštěstí opravu jeho vozidla zaplatí má pojistka povinného ručení. Jenže kdo zaplatí škodu na mém autě? Rozhodně musím počítat s tím, že na tom bude dost podobně jako to druhé auto. Tedy nutná oprava. Ano, toto už si zaplatím já z vlastní kapsy, a to vážně nechci.

Nabídka pojišťoven na internetu

Řekl jsem si, že se podívám po pojišťovnách, jaké pojistky nyní nabízejí, jaké jsou podmínky a tak dále a podle toho se rozhodnu. Dnešní doba přeje internetu a pochopily to i pojišťovny, proto nemusím pobíhat po pobočkách, ale sednu si k mobilu, tabletu nebo počítači a nabídky porovnám.

Porovnání rychle a online

Využívám na to online srovnávače. Mít všechno hned a na jednom místě mi přijde ideální. Tak nějak to má i srovnávač epojisteni.cz který má svůj web dělaný hodně intuitivně, což mi vyhovuje.

Jak na to?

Na webových stránkách zadám informace o svém autě a nechám si porovnat ceny za pojištění. Informace naťukám do předpřipraveného formuláře, stačí mi k tomu malý technický průkaz – údaje o autě, roku výroby, odhadované ceně a motorizaci. Kde co najít a co kam dopsat mi formulář sám napoví. Odešlu a za minutku mi vyběhnou nabídky tuzemských pojišťoven.

Příklad na mém vlastním autě

Moje auto: Ford Focus, rok výroby 2017, cena 570 tisíc, benzín. Vybírám z varianty ALL RISK, které pokrývají mnohem více rizik.

Havarijní pojištění AXA ALL RISK v ceně 1 336 Kč (spoluúčast 0 % minimálně 2 000 Kč) měsíčně zahrnuje:

 • Krytí všech rizik včetně havárie, odcizení vozidla nebo jeho části, vandalismus, živelní příhody, střet, poškození vozu zvířetem.
 • Při píchnutí nebo defektu přijede asistenční služba pneumatiku vyměnit a uhradí ji.
 • I když budu viníkem nehody, zajistí mi náhradní vozidlo na 3 dny.
 • Sjednaná výše spoluúčasti se sníží o 2 000 Kč v případě, že si klient pojišťovny nechá vozidlo opravit ve smluvním servisu.
 • Krytí při poruše i nehodě, oprava vozidla na místě, pomoc při ztrátě klíčů, vybité baterii nebo vyčerpání paliva. Odtažení bezplatně třeba po České i Slovenské republice. V zahraničí zajistí ubytování a zaplatí i náklady na cestu zpátky do ČR. Při opravě v zahraničí dopraví i náhradní díly.

Havarijní pojištění ČSOB ALL RISK v ceně 1 155 Kč (spoluúčast 3 % minimálně 3 000 Kč) měsíčně zahrnuje:

 • Stejné krytí rizik i rozšířené asistenční služby.
 • Sjednaná výše spoluúčasti se sníží o 3 000 Kč v případě, že si klient pojišťovny nechá vozidlo opravit ve smluvním servisu.

Havarijní pojištění Česká podnikatelská pojišťovna ALL RISK v ceně 1 621 Kč (spoluúčast 3 % minimálně 4 000 Kč) měsíčně zahrnuje:

 • Stejné krytí rizik i rozšířené asistenční služby.
 • Sjednaná výše spoluúčasti se nesnižuje.
 • Připojištění všech skel (pro případy zničení, poškození, ztráty, případně odcizení) s limity plnění 30 000 Kč, s limitem od 5 000 Kč za cenu od 750 Kč.

Havarijní pojištění PILLOW ALL RISK v ceně 769 Kč (spoluúčast 5 000 Kč) měsíčně zahrnuje:

 • Krytí všech rizik včetně havárie, odcizení vozidla nebo jeho části, vandalismus, živelné příhody, střet, poškození vozu zvířetem.
 • Pojišťovna stanovuje cenu podle počtu ujetých kilometrů.
 • Rozšířená asistence v případě nehody i poruchy v ceně pojištění.
 • Včetně úrazového pojištění řidiče.

Havarijní pojištění DIRECT ALL RISK v ceně 689 Kč (spoluúčast 10 % minimálně 10 000 Kč) měsíčně zahrnuje:

 • Stejné krytí rizik i rozšířené asistenční služby.
 • Sjednaná výše spoluúčasti se nesníží.

Podle ceny nebo podle spoluúčasti?

Celkem logicky by člověk vybíral podle ceny pojistky. Také se mi nechce platit zbytečně moc. Jenže. Nejdůležitější je pro mě spoluúčast. To je částka, kterou se za podmínek stanovených pojišťovnou podílíte na platbě škody. Je udávána v procentech často s minimální částkou, kterou zaplatíte tak jako tak. Takže spoluúčast 10 % může být ze škody třeba 400 tisíc korun celkem dost a minimálně zaplatit 10 000 i když mám škodu jen 12 000 to je také nepoměrná suma. Takže pro mě důležitý faktor.

Uzavření pojistné smlouvy

Online srovnávače nabízí i okamžité uzavření smlouvy na vybranou pojistku. Je to celkem jednoduché. Pokud jste si některou zvolili, odešlete požadavek, případně vás telefonicky zkontaktují. Domluvíte se na detailech a obratem do e-mailu dostanete smlouvu, smluvní podmínky a případné další podklady. Ty podepíšete a pošlete zpět. Smlouva začne platit již podpisem stran, takže v tuto chvíli jste již pojištěni, i když platba přijde pojišťovně třeba až druhý den. Takto to funguje. Takže pokud potřebujete uzavřít smlouvu co nejrychleji a nejlevněji, pak je toto skvělá možnost.

Smlouva na míru požadavků

Pojišťovny smlouvy umí upravit dost specificky na míru, takže pokud máte detailnější požadavky, nebude s tím problém. Havarijní pojištění je dobré uzavřít i s různými doplňky (pojištění skel a podobně), pojišťovny tak nastaví lepší podmínky, než kdybyste si toto pojištění zřizovali zvlášť. Samy také zhodnotí vaše bonusové roky i to, jestli jste již jejich klientem. I tyto okolnosti nakonec mohou konečnou cenu ještě vylepšit.

Pojistka pro klid a bezpečí

Jak zařídit havarijní pojištění pro jakýkoli z vozů Ford je tak vlastně velmi snadné. Vychutnat si tak všechny její bonusy jako je pohodlný interiér, výborná zvuková izolace, odolnost součástek proti opotřebení, dostupnost náhradních dílů, nízká spotřeba paliva, velmi stylový, ale skromný design, kvalita montáže a bezpečnost můžete úplně v pohodě a bez starostí.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}