.st0{fill:#FFFFFF;}

Havarijní pojištění pro Škoda Octavia – zkušenosti a ceny 

 24 června, 2017

Kateřina Trousilová

Ohodnotit

Škoda Octavia je v České Republice jedním z nejlepším vozů. Na co se jako řidiči a zájemci připravit a na kolik nás vyjde havarijní pojištění?

Vývoj a historie

Škoda Octavia je vyráběna již od roku 1996. Má celkem 3 generace vývoje a my vám je připomeneme.

  • 1998 – luxusní provedení Laurin & Klement (vylepšení palubní desky, čiré přední světlomety).
  • 1999 – prodloužený liftback s pohonem 4×4, určený pro členy vlády.
  • Octavia I facelift (2000-2010)

– Standartní čiré světlomety, lehce upravená maska chladiče, nová grafika přístrojového štítu a černě laděný interiér. Sedadlo řidiče a spolujezdce byly upraveny tak, aby cestující v zadu měli více místa. Lepší byla i tuhost karoserie.

– Výbava se rozšířila o moderní prvky jako třeba ESP, dešťový senzor, xenonové světlomety, ale i vestavěná navigace. U liftbacku pak přibyl i zadní stěrač.

– Zážehová jednotka 1.4 16V (55 kW) se stala základním motorem a verzi Combi 4×4 nyní poháněly agregáty 1.8 Turbo 20V (110 kW) a 1.9 TDI (74 kW).

  • Octavia II facelift (2009-2013)

– Výrazně se změnila maska chladiče, který byl nyní zasazen do chromovaného rámečku, nový design měl i nárazník a hlavně světlomety. Interiér obohatily nové materiály a volant i přístrojový štít se nyní mohli pyšnit novými hudebními a navigačnimi systémy.

– Modernizací prošla i sedadla, která dostala nová čalounění a hlavové opěrky byly zabezpečeny tak, aby u cestujících náraz nepoškodil krční páteř.

– V nabídce motorů nově přibyl benzinový čtyřválec 1.4 TSI (90 kW). U turbodieslů se nic nezměnilo, ovšem u Octavie RS došlo ke zmodernění vstřikování na common-rail.

  • Octavia III facelift (2017-současnost)

– Výrazná proměna vzhledu.

– Za příplatek světla tvořená diodami.

– Nový multimediální systém. Navigační systémy umožňují vložit SIM kartu a jsou vybaveny WLAN-hotspotem.

– Výbava také prošla velkou modernizací. Nyní najdeme vyhřívaný volant, sklápěcí stolky na zadní straně předních sedadel, hlídání mrtvého úhlu, parkovací asistent, pomocník při couvání s přívěsem a hlídání chodců.

https://www.youtube.com/watch?v=7fBI1MYm99U

Nejčastější závady

I přesto, že Škoda Octavia patří mezi nejoblíbenější vozy, může se vyskytnou nějaká porucha. Na co bychom se tedy jako majitele, či potencionální zájemci měli připravit? Dieslové motory, používané u Škodovek jsou jedny z nejkvalitnějších. Slabinou je ale motor 2.0 TDI PD, kde je velmi namáhaný dvouhmotný setrvačník a dochází zde k velké spotřebě motorového oleje. Jak jistě všichni víme, setrvačníky nejsou levnou záležitostí. Dalším z problémových motorů je 1.2 TSI, kde se řidiči nejčastěji setkávají se závadou s rozvodovým řetězem a dokonce s prasklou hlavou válce.

Pokud si kupujeme ojetou Škodovku z bazaru, měli bychom si dát pozor na pár důležitých věcí. Určitě sem patří stáčení tachometrů, které většinou kupující pozná až při samotné jízdě. Určitě si tedy auto před koupí nejdříve projeďte a pokud jste již zkušený řidič, určitě poznáte, co je na automobilu špatně. Zvláště pak u vozidel s pohonem na všechny čtyři, kde je důležité zkontrolovat elektrickou mezinápravovou spojku. Nezapomeňte také zkontrolovat výfukové potrubí , které rádo podléhá korozi. Nejčastěji je tomu u vozidel vyrobených do roku 1997.

Další závadou, která je specialitou Škodovek je i nekvalitní lak. Většina řidičů si stěžuje, že lak poškrábe i větev nebo štěrk. Škoda Octavia ale není vůz pro krásu, má totiž spoustu předností v jízdě po městě. Pokud máte najeto více než  200 000 km, měli byste si dát pozor na světlomety. Neustále sebou vozte náhradní žárovky. Spoustu řidičů si také stěžuje na stěrače, které se často opotřebovávají.

Havarijní pojištění pro Škoda Octavia

Havarijní pojištění kryje škody způsobené havárií, vandalismem, ale i živlem. Mělo by pro nás být stejně důležité, jako povinné ručení. Příklad havarijního pojištění:

Klient: narozen v roce 1978

Vozidlo: Škoda Octavia, rok výroby 2006

Spoluúčast: 5%

Pojistná částka: 200 000,-

Výkon motoru: 103 kW

Objem motoru: 1896 ccm

Havarijní pojištění pro Škoda Octavia: vychází v rozmezí 7-12 000,-. Nejlevnější havarijní pojištění nabízí pojišťovna Uniqa a nejdražší pojišťovna AXA.

Pokud vás zajímá havarijní pojištění vašeho vozu, můžete vyzkoušet srovnávač havarijního pojištění na míru.

Kde najít nejlevnější havarijní pojištění pro Škoda Octavia

Nejlevnější havarijní pojištění pro Škoda Octavia můžeme získatdíky internetovým recenzím nebo díky dobré radě známého. Sjednat si dnes pojištění můžeme na pobočce, ale i přes internet, kde nabízí mnoho pojišťoven výrazné slevy. Užitečnými jsou také srovnávače a online kalkulačky, které nám pomohou se rozhodnout a vybrat si co nejlépe. Když už si pojištění nevyberete, alespoň víte, kolik by zhruba stálo. Nejlevnější havarijní pojištění budou mít starší řidiči, kteří toho mají hodně najeto. Naopak nejdražší bude pro čerstvé držitele řidičského průkazu. Můžete zkusit tento srovnávač, který vám můžu jen a jen doporučit. K vyplnění formuláře vám bude stačit pouze pár osobních údajů a pár údajů z velkého, či malého technického průkazu.

A jak to vidíte vy? Jste řidičem, nebo jste byl, automobilu Škoda Octavia? Na jaké poruchy a závady můžete řidiče, či potencionální kupce uporoznit a co vaše havarijní pojištění?

Havarijní pojištění pro Škoda Octavia - zkušenosti a ceny - konečný obrázek

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}