.st0{fill:#FFFFFF;}

Havarijní pojištění od ČPP – moje zkušenosti 

 26 května, 2020

Jana Vochková

Ohodnotit

Nedovedu si představit, že bych ke svému autu neměla uzavřené havarijní pojištění. Na rozdíl od povinného ručení je dobrovolné, musím ovšem říct, že se vážně vyplatí. Od té doby, co ho mám, se nemusím bát poškození či odcizení vozidla. Havarijní pojištění lze uzavřít u mnoha pojišťoven, já jsem si vybrala ČPP.

Kdy nejvíce oceníte havarijní pojištění?

Havarijní pojištění si lidé někdy zaměňují s povinným ručením, jde ale o dvě různé věci. Povinné ručení je pouze nutné minimum. Financují se z něj škody, které vinou pojistníka vzniknou na majetku druhých. To znamená: Pokud se stanete obětí dopraní nehody, peníze na opravu vozu získáte díky povinnému ručení viníka, jestliže ovšem způsobíte nehodu vy, na finanční kompenzaci nárok nemáte. Pojišťovna vás neodškodní ani tehdy, když vám bude auto odcizeno nebo se stane objektem vandalismu.

Právě na havárie, vandalismus, odcizení a další události se vztahuje havarijní pojištění. Oproti povinnému ručení je to tedy „něco víc“. Majitelům vozidel dodávají jistotu, že na ně nečíhají vysoké neplánované výdaje. Vhodné je především pro ty, kteří si kupují nové vozy. Naopak u velmi starých ojetých aut se nemusí vyplatit.

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP)

Než uzavřete havarijní pojištění, myslete na to, že se tím zavazujete k pravidelným výdajům. Prozkoumejte nabídky různých pojišťoven a vyberte si tu nejvýhodnější.

Charakteristika havarijního pojištění od ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) je univerzální pojišťovna, která nabízí mnoho druhů pojištění pro různé situace a události, které vás mohou v životě potkat. Mezi produkty najdete např. životní pojištění, pojištění majetku, cestovní pojištění nebo pojištění podnikatelů.

Havarijní pojištění lze sjednat ve dvou variantách:

 • havárie + odcizení + živel + vandalismus
 • odcizení + živel + vandalismus

V případě zájmu lze sjednat krátkodobé havarijní pojištění, které využijete třeba po dobu vaší dovolené. Havarijní pojištění jde u ČPP spojit s povinným ručením ve finančně výhodný balíček. K dispozici jsou samozřejmě doplňkové služby jako pojištění čelního skla, úrazové pojištění osob ve vozidle, pojištění zavazadel a další.

Je důležité si uvědomit, že havarijní pojištění se nevztahuje na škodu, kterou způsobíte úmyslným trestným jednáním či pod vlivem omamných látek. Podpisem smlouvy se zavazujete k pravidelnému splácení pojistného. Důkladně si pročtěte veškeré podmínky, abyste později nebyli nemile překvapeni. Pojišťovna má přesně nastavená pravidla, aby její služby nemohl nikdo zneužívat.

Výhody havarijního pojištění od ČPP

 • férové podmínky a seriózní přístup pojišťovny
 • rychlé vyřizování
 • cenově dostupné doplňkové služby

Nevýhody havarijního pojištění

 • nutnost pravidelně splácet pojistné
 • vyřizování a vyplňování papírů navíc

Proč zvolit havarijní pojištění právě u ČPP?

Než jsem pojištění uzavřela, nechtěla jsem nic podcenit, a tak jsem důkladně procházela veškeré nabídky, které jsou na českém trhu k dispozici. Zaměřovala jsem se na poměr ceny a služeb, dále na přístup pojišťovny k zákazníkům. Četla jsem zkušenosti jiných lidí a zavrhovala ty pojišťovny, které se snažily s lidmi manipulovat. Z úzkého výběru vhodných společností jsem pak vybrala ČPP.

Pojištění jsem sjednala na nejbližší pobočce. Její vyhledání je díky interaktivní mapě úplně jednoduché. Stačí pár kliknutí a hned víte, kam se vydat. Návštěva pojišťovny byla milá a uvolněná. Bylo mi vysvětleno vše, co jsem potřebovala vědět. Domů jsem odcházela s výborným pocitem. Těšilo mě nejen příjemné jednání se společností, ale také myšlenka, že se brzy budu moci přestat bát o své milované auto.

Zvolila jsem si variantu s pojištěním havárie. Podívejme se teď podrobně, co všechno havarijní pojištění zahrnuje.

Pojištění havárie vozidla

Zatímco povinné ručení mě chrání jen tehdy, když svým vozem poničím cizí majetek, havarijní pojištění se postará i o mé auto. Samozřejmě se snažím být na silnicích co nejopatrnější, ale člověk nikdy neví, co se přihodí. Snadno se může stát, že špatně vyhodnotím situaci, nevšimnu si překážky, udělám nějakou zásadní chybu a nehoda bude na světě. Ačkoli je ze všeho nejdůležitější zdraví, není mi lhostejný ani stav vozidla.

Znovu je třeba zdůraznit, že se havarijní pojištění nevzahuje na havárie způsobené úmyslně nebo po požití alkoholu či jiných omámných látek. Havarijní pojištění se stará pouze o zodpovědné řidiče. Myslete na to, kdykoli sednete za volant.

Živly

Matka příroda nám umí dát najevo, že je mocnější než my. Občas přijde hrozivá vichřice, silná bouře nebo dokonce povodně. Kdo má svou garáž, nemusí si dělat takové starosti. Kdo ovšem parkuje denně venku, kouše si nehty nervozitou, kdykoliv se venku něco děje. Strom spadlý vlivem silného větru nebo úderu blesku není pro auto nic milého. Kdybyste měli jen povinné ručení, kupovali byste si nové auto za svoje. Jestliže máte havarijní pojištění, stačí vyřídit nutné byrokratické záležitosti a máte po starostech.

Vandalismus

Věřím, že vy takoví nejste, ale někteří lidé jsou schopní strašlivých věcí! Jestli nemáte takovou zkušenost sami, určitě jste o ní slyšeli od někoho z vašeho okolí. Ničitelé majetků obcházejí parkoviště a úmyslně dělají rýhy na auta. Jen tak, pro své vlastní, zvrácené, potěšení. Jiní se nedopouštějí poškozování majetku pro radost, ale z pomsty. Vyřizovat si účty touto cestou není zrovna vyspělé, ale děje se každý den. Stačí malá sousedská šarvátka a hned další den zjistíte, že máte ošklivě poškrábané auto. Vypadá to nepěkně a pěkně to zamrzí, na opravu každého škrábnutí ovšem nemáte čas ani peníze. Díky havarijnímu pojištění získáváte alespoň finanční pomoc. Můžete s ním udržet auto delší dobu po estetické stránce v naprosto dokonalém stavu.

Odcizení

Že se krást nemá, slýcháme už od školky, přesto ke krádežím či dokonce loupežným přepadením dochází každý den. Odcizení vozidla je nemilá událost pro každého řidiče. Havarijní pojištění sice nedokáže auto vyhledat, se získaným odškodným si však můžete brzy koupit nové. Pozor, pokud chcete pojistit i zavazadla, musíte ke svému pojištění připojit patřičnou doplňkovou službu. V každém případě nezapomínejte, že auto není trezor a nenechávejte v něm žádné cennosti.

Co říkají klienti od ČPP?

Při hledání vhodné pojišťovny jsem procházela recenze a tematické diskuze. Vím, že komentáře na internetu mohou být dost zkreslené a neodpovídat reálné situaci, přesto jsem chtěla zjistit, které pojišťovny lidem vyhovují a se kterými mají špatné zkušenosti. Reakce jsem brala trochu s rezervou, názory na ČPP mě ovšem mile potěšily.

Jaké další pojišťovny nabízejí havarijní pojištění?

Rozhodla jsem se pro pojištění od ČPP, na základě toho, co mi vyšlo nejvýhodněji ve srovnávači ePojištění. Ještě jsem zvažovala tyto alternativy:

 • Kooperativa
 • Alianz
 • Uniqa
 • Axa

Shrnutí

Havarijní pojištění doporučuji všem, kdo chtějí mít jistotu a nežít ve strachu, že se s jejich autem něco stane. Vždyť na vozidle mnohdy stojí chod celé domácnosti. Pojišťovny nabízejí mnoho produktů a různé výhodné cenové balíčky, díky kterým lze sjednat havarijní pojištění v kombinaci s povinným ručením a dalšími skvělými službami. Uzavření pojištění je ovšem třeba důkladně zvážit, neboť pravidelné hrazení pojistného by mohlo pro některé rodiny znamenat zásah do rozpočtu.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}